הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

על ראש הפודיום בפריז: זהב לגפן פרימו

צפו: הג'ודאית זכתה בגרנד סלאם היוקרתי עם ניצחון בגמר מותח ותרגיל ווזארי בניקוד הזהב

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  16.10.21 - 18:47
תחילת כתבה

אחת הג'ודאיות שהיו הכי מאוכזבות בתקופת המשחקים האולימפיים בטוקיו בקיץ האחרון (והיו כמה כאלה בתחרות היחידים והיחידות) היא זו שאפילו לא הייתה שם - גפן פרימו. הג'ודאית הישראלית המוכשרת איבדה את הכרטיס לגילי כהן, אבל היא לא נתנה לזה לעצור אותה ורמה שנה מוצלחת ביותר - כשהערב (שבת) היא השיגה מדליית זהב יוקרתית ביותר בגרנד סלאם פריז.

התחרות בבירת צרפת יצאה היום לדרך, ובה פרימו הגיעה עד לקרב הגמר בקטגוריית המשקל עד 52 ק"ג. היא פגשה יריבה מקומית, אסטריד גנטו בת ה-25, ואחרי 4 דקות ללא ניקוד השתיים הלכו לניקוד הזהב, שם פרימו השיגה ווזארי וסיימה על ראש הפודיום בעיר שתארח את האולימפיאדה הבאה.

זה מדליה משמעותית שלישית של פרימו בשנת 2021, עם ארד באליפות העולם האחרונה בבודפשט וארד גם באליפות אירופה בליסבון. זו מדליית גרנד סלאם שנייה בקריירה שלה, אחרי שזכתה בארד בבאקו 2019.

בתחרות הנוכחית היא העפילה אוטומטית לסיבוב השני, שם פגשה את אנאיס מוסדיה הצרפתייה. הקרב נכנס לניקוד זהב, ולאחר כדקה וחצי הישראלית ניצחה בזכות עונשים. ברבע הגמר התמודדה מול אנסטסיה פוליקרפובה מרוסיה, ואותה היא הצליחה להטיל באיפון וכך עלתה לחצי הגמר, שם היא פגשה את מאשה בלהאוס מגרמניה, וגברה גם עליה באיפון בדרך לגמר.

שר הספורט, חילי טרופר בירך את פרימו: "ברכות לגפן פרימו שקטפה את מדליית הזהב בגרנד סלאם פריז. גפן, את אלופה אמיתית. רוח הלחימה שבאה לידי ביטוי לאורך כל הקרב הביאה לך את הניצחון האדיר. גאים בך ושמחים יחד איתך".

צפו בפודיום של פרימו >>>

"אני כל כך שמחה על המדלייה הזו במיוחד בטורניר הזה", אמרה פרימו. "עבורי זכייה בזהב בגרנד סלאם פריז, היא עוד חלום קטן שהגשמתי. אני שמחה שהעבודה הקשה שאני משקיעה באה לידי ביטוי בתחרות כה יוקרתית, ורוצה להגיד תודה לצוות, לבנות בנבחרת ולספונסרים שלי לדנונה פרו וחברת קונקטים על התמיכה והאמון בי".

מאמן נבחרת הנשים שני הרשקו: "הישג אדיר ויוקרתי לגפן פרימו, שזכתה בזהב לאחר יום קרבות מרשים וארבעה ניצחונות. גפן זוכה במדליית זהב ראשונה בגרנד סלאם, והזהב של גפן הוא למעשה הזהב הראשון של ספורטאית ישראלית מאז שהתחרות בפריז הפכה לגרנד סלאם. אני גאה מאוד בגפן ובכל הצוות, אנו ממשיכים לעשות את כל המאמצים במטרה להמשיך ולעשות היסטוריה. גם עבורי כמאמן זוהי מדליית זהב ראשונה בגרנד סלאם פריז וזו הזדמנות שלי להודות לגפן על ההישג והתרומה שלה למורשת שלי כמאמן ולנבחרת הנשים".

יו"ר איגוד הג'ודו משה פונטי: "הישג מדהים לספורטאית מדהימה. בכל תחרות גדולה גפן מוכיחה את עצמה פעם אחר פעם ומראה מאיזה חומר היא עשויה. עבודה נהדרת של גפן ושל מאמן הנבחרת שני הרשקו שעשו היום היסטוריה באחת התחרויות היוקרתיות ביותר".

אחותה של גפן, כרם (עד 57 ק"ג), עלתה גם היא למזרן בפריז, בתחרות הראשונה שלה בסבב העולמי לבוגרות. היא העפילה אוטומטית לסיבוב השני, שם פגשה את מוקדאר הצרפתייה. הקרב היה שקול ולאחר ארבע דקות ללא הכרעה, הקרב נכנס לניקוד זהב. שם הישראלית ספגה איפון והודחה מהתחרות. כזכור, פרימו היא אלופת אירופה לקדטיות ועד גיל 21 וכן סגנית אלופת העולם עד גיל 21.

ענבל שמש (עד 63 ק"ג) הפסידה בקרב הראשון שלה לברברה טימו מפורטוגל. תוך חצי דקה מתחילת הקרב הישראלית ספגה שני ווזארי, שמהווים איפון והפסד.

מחר יכנסו למעגל התחרויות ענבר לניר ורז הרשקו, לראשונה מאז המשחקים האולימפיים מטוקיו. נבחרת הגברים לא משתתפת בתחרות, אבל יאיר אלקייד זכה במדליית הארד בגביע אירופה בקרואטיה במשקל עד 66 ק"ג.