הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עוד הישג בפריז: רז הרשקו זכתה בזהב

צפו: שלוש מדליות לישראל בגרנד סלאם היוקרתי. הג'ודאית ניצחה בגמר בניקוד הזהב. לניר זכתה בארד עם ניצחון בזכות איפון אחרי 23 שניות

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  17.10.21 - 19:57
תחילת כתבה

היום השני והאחרון של גרנד סלאם פריז בג'ודו האיר פנים לנבחרת הנשים של ישראל, כמו הראשון. אחרי מדליית הזהב המדהימה של גפן פרימו, היום (ראשון) שתי מתחרות ישראליות הגיעו לפודיום. הראשונה היא רז הרשקו, שזכתה בזהב השני של ישראל בטורניר היוקרתי. עוד לפני כן, ענבר לניר זכתה במדליית הארד. שתיהן אגב חזרו להתחרות לראשונה מאז המשחקים האולימפיים בטוקיו, שם הן היו חלק מהזכייה במדליית הארד הקבוצתית.

הרשקו (78+ ק"ג) קיבלה את הכרטיס האוטומטי לרבע הגמר (בעקבות מיעוט המשתתפות בקטגוריה שלה), שם היא גברה על יריבה מטוגו עם איפון באמצעות ריתוק והמשיכה לחצי הגמר. בקרב על הבטחת המדליה היא פגשה מתחרה מצרפת וגם אותה היא השאירה מאחור בזכות עונשים. בגמר היא פגשה יריבה מקומית נוספת, וגם שם העונשים הכריעו, כשהרשקו הייתה הרבה יותר אקטיבית ולא הותירה לשופט ברירה אלא להעניש את המתחרה הביתית.

לניר (עד 78 ק"ג) החלה את היום בשלב שמינית הגמר, שם היא ניצחה יריבה צרפתייה עם ריתוק מוצלח. ברבע הגמר היא הפסידה למתחרה רוסייה לאחר שהובילה בווזארי, אך נכנעה בגלל תרגיל בריח, ונשרה לבית הניחומים. ניצחון בקרב הראשון בבית הניחומים על מתמודדת בריטית סידר לה קרב על מדליית הארד, נגד יריבה הולנדית.

בקרב על המדליה לניר ניצחה בזכות איפון אחרי 23 שניות בלבד באמצעות חניקה. זוהי מדליית ארד שלישית של לניר בת ה-21 בגרנד סלאמים, בשלושתן היא זכתה ב-2021 (טשקנט, טביליסי ופריז).

צפו בזכייה של לניר בארד >>>

שר התרבות והספורט חילי טרופר בירך: "רז הרשקו מוכיחה את היותה ספורטאית ענקית. ברכות על הזכייה במדליית זהב בגרנד סלאם פריז. רז, הישגיך הם פירות של עבודה קשה ודרך ארוכה. ברכות גם לענבר לניר על מדליית הארד המדהימה. אתן השראה גדולה עבור כל ילדה ונערה בישראל".

הרשקו אמרה אחרי הזכייה: "אחרי המשחקים האולימפיים בטוקיו הבטחתי לעצמי שאתן הכל ואהיה מחויבת, חזרתי לאימונים במטרה להשתפר ולהציג יכולת גבוהה יותר. זכייה במדליית זהב בגרנד סלאם פריז היא חלום שהתגשם, נותרו לי עוד הרבה חלומות להגשים ואני מתכוונת לעשות את כל המאמצים להשתפר. רוצה להודות לכל הצוות שמלווה אותי ולספורטאיות הנבחרת. תודה לספונסרים שלי LNX ולחברת אדידס".

לניר אמרה: "מסיימת את היום הזה עם מדליית ארד ותחושות מעורבות. מצד אחד אני מרגישה שיכולתי לסיים גבוה יותר על הפודיום, אבל מצד שני אני שמחה מאוד על הזכייה בארד בתחרות היוקרתית הזו בפריז. אני רוצה להודות לכל הצוות המדהים ולספורטאיות הנבחרת, ולספונסרים שלי אלטמן, ביטוח ישיר ודנאל מוטורס שמלווים ודואגים לשקט הכלכלי שלי".

מאמן הנבחרת שני הרשקו: "יום תחרות מדהים, זהב שני לרז בגרנד סלאם ומדליית ארד לענבר. אני כל כך מאושר ושמח שהעבודה הקשה של הספורטאיות והצוות משתלמת. יש לנו ספורטאיות מדהימות ומחויבות ואין תמורה ראויה יותר מזכיה במדליות. התחלנו את הקמפיין לפריז בצורה יפה מאוד ואני מקווה שההישגים האלו יהוו רק את יריית הפתיחה להמשך הדרך. נבחרת הנשים ממשיכה לעשות היסטוריה ולהרים את הרף כאשר בפעם הראשונה הנבחרת זוכה ב-3 מדליות בתחרות הכל כך יוקרתית הזו. תודה לאיגוד הג'ודו לעומד בראשו משה פונטי על התמיכה והאמונה".

יו"ר איגוד הג'ודו משה פונטי: "תחרות פשוט מדהימה של נבחרת הנשים. ענבר ורז עשו יום קרבות מצוין, אדיר, ופשוט אין מילים לתאר מה שהיה כאן בתחרות הזו. יש לנו נבחרת של ספורטאיות נפלאות, עם שאיפה בלתי נגמרת למצוינות ועם דרך ששנה אחרי שנה מוכיחה את עצמה. גרנד סלאם פריז נחשב לאחד היוקרתיים בסבב העולמי, ואני פשוט מאושר עבור הספורטאיות, ועבור שני הרשקו והצוות שלו שעושה עבודה אדירה".