הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צפו: ראשוני זכתה במדלית הארד בגרנד סלאם באקו

חזרה בגדול: הישראלית גברה על חמידובה עם תרגיל ווזארי

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  05.11.21 - 14:13
תחילת כתבה

הישג נהדר לשירה ראשוני. הג'ודוקא (עד 48 ק"ג) גרפה היום (שישי) את מדלית הארד בגרנד סלאם באקו, לאחר שביצעה תרגיל ווזארי מרשים מול יריבתה מאזרבייג'ן, שפאג חמידובה. זוהי תחרות הראשונה של ראשוני מאז המשחקים האולימפיים בטוקיו.

ראשוני החלה את דרכה לאחר שעלתה אוטומטית לסיבוב השני, שם הפסידה לדריה פיצ'קלבה מרוסיה.  בכך נשרה הישראלית לבית הניחומים. שם גברה על אישה גורבנלי המקומית באיפון ובזכות הניצחון עלתה תקרב על מדליית הארד מול חמידובה, מולה הפגינה דומיננטיות וניצחה בצדק.

ראשוני זכתה בפעם השניה במדלית ארד בבאקו, כאשר עשתה זאת לראשונה ב-2017. לפני שנתיים, כתבה את המדליה השלישית בטיבה ועמדה על הפודיום בגרנד סלאם ברזיליה.

שירה ראשוני התייחסה לזכייה: "זה לא פשוט לחזור להתחרות אחרי משחקים אולימפיים ומרחק נגיעה ממדליה אישית וזכיה במדליה קבוצתית. ידעתי בדיוק למה אני נכנסת ושמחתי על ההזדמנות לחזור להתחרות גם כשאני לא בכושר מלא. תמיד כיף לזכות במדליה ובטח בגרנד סלאם ובתחרות הראשונה אחרי טוקיו. למרות שציפיתי ורציתי לזכות בזהב אני שמחה בחלקי ואדאג להשתמש במסקנות לקראת ההמשך".

מאמנה שני הרשקו אמר: "אני כל שמח ששירה חזרה להתחרות, כמובן שהיא עדיין רחוקה מכושר מלא, אבל עצם העובדה ששירה קיבלה החלטה להמשיך ולהתחרות אחרי טוקיו ולחזור להתחרות בבאקו מראה המון על האיכויות שלה כספורטאית בכירה ומובילה. המדלית ארד בגרנד סלאם היא בונוס קטן עבור האישיות והנחישות שלה. אני גאה בה מאוד"