הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גפן פרימו זכתה בארד בגרנד סלאם אבו דאבי

צפו: הישראלית גברה בווזארי. נלסון לוי נכנעה בקרב המכריע

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  26.11.21 - 16:22

ארבע ג'ודאיות ישראליות עלו היום (שישי) על המזרן בגראנד סלאם אבו דאבי. אחת מהן היא גפן פרימו שהביאה הרבה כבוד עם זכיה בארד בתחרות היוקרתית, לאחר שביצעה ווזארי מול אלכנסדרה קאלטה הפולניה בקרב המכריע על המדליה.

פרימו (עד 52 ק"ג) פתחה טוב את התחרות עם ניצחון בווזארי על יורי נאקאוצ'י מיפן. בקרב שלאחר מכן גברה על סומיה אירוי ממרוקו, שספגה שלושה עונשים. בחצי הגמר פגשה פרימו את צ'לסי ג'ילס, הבריטית המנוסה. הקרב נכנס לניקוד זהב וארך בסך הכל 8:17 דקות, אז הבריטית הצליחה להשיג ווזארי. עקב ההפסד פרימו ירדה לקרב על הארד וגברה כאמור על יריבתה מפולין.

״תמיד שמחה לסיים תחרות עם מדליה", אמרה פרימו בסיום, "אני לא מזלזלת באף מדליה אך חייבת להיות כנה שאני מרגישה אכזבה ופספוס על שלא הגעתי לפחות לגמר. אני מרגישה בכושר טוב, מרגישה שהעבודה הקשה שאני משקיעה מקדמת אותי ואני מלאת מוטיבציה לקראת ההמשך".

תמנע נלסון לוי (עד 57 ק"ג) העפילה אוטומטית לרבע הגמר, שם ניצחה את לחגבאטוגו ממנגוליה באמצעות ווזארי. בחצי הגמר הפסידה לפרסיליה גנטו מצרפת באמצעות איפון ובכך נשרה לקרב על הארד. בקרב המכריע הג'ודאית הפסידה לאחר שרותקה וספגה איפון על ידי היריבה הצרפתית, פאיזה מוקדר, שניצחה את כרם פרימו, אחות של גפן, בקרב הראשון. חשוב לציין כי זו התחרות הראשונה של נלסון לוי מאז המשחקים האולימפיים בטוקיו.

שירה ראשוני (עד 48 ק"ג), העפילה אוטומטית לרבע הגמר, שם הפסידה לסקוטו מאיטליה ונשרה לבית הניחומים. שם הפסידה ללגו-קלמנט הצרפתייה, ובכך הישראלית, שזכתה בזהב בגראנד סלאם באקו, סיימה במקום השביעי.

צפו בקרב על הארד של תמנע נלסון לוי בנגן הווידאו למטה >>