הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

איגוד הג'ודו השהה את המגעים עם אלן שמיט

המאמן חשוד באלימות כלפי זוגתו, שהעלתה פוסט ברשתות

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  01.12.21 - 18:39
אלין שמיט ומרגו פינו. פרשייה חמורה בצרפת (GETTY)
אלין שמיט ומרגו פינו. פרשייה חמורה בצרפת (GETTY)

איגוד הג’ודו הודיע כי הוא החליט להשהות את המגעים עם המאמן הצרפתי אלן שמיט, שהיה אמור להצטרף לנבחרת הנשים של שני הרשקו. זאת בעקבות פרשת האלימות שלו לכאורה בג'ודאית הצרפתייה ובת זוגתו מרגו פינו, אלופת אירופה בעבר ומי שזכתה יחד עם הנבחרת הצרפתית בזהב בתחרות הקבוצתית המשחקים האולימפיים בטוקיו.

פינו עצמה העלתה ציוץ בעניין והוסיפה תמונה קשה לצפייה בה היא מציגה את הפציעות בפניה בעקבות התקיפה שעברה: "בלילה שבין שבת לראשון, הייתי קורבן לתקיפה בביתי על ידי שותפי ומאמני. הוכיתי, חטפתי אגרופים, ראשי הוטח ברצפה מספר פעמים ולבסוף נחנקתי".

על פי דיווחים בתקשורת הצרפתית, בית המשפט שיחרר את שמיט מכיוון שלא היו נגדו מספיק ראיות בעקבות גרסאות סותרות מצד שני הצדדים. בעוד ששמיט טען כי מעולם לא הרים יד על אישה, פינו טענה שספגה ממנו אגרופים בדירתה ואילו השכנים שמעו את זעקותיה לעזרה.

המידע אודות הפרשה הגיע כמובן לישראל וליו"ר האיגוד משה פונטי, שפתח בבירור רציני ומעמיק אודות הפרשה וקיבל את ההחלטה. רק באמצע החודש הקודם הודיע האיגוד על הצטרפותו של שמיט, מאמן בנבחרת צרפת לשעבר שמחזיק ברקורד אימון מרשים, לצוות האימון של שני הרשקו.