הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גם אם יזוכה: אלן שמיט לא יצטרף לנבחרת

מאמן הנשים, שני הרשקו: "צריך לנתק את הסיפור הזה מאיתנו"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  02.12.21 - 12:28
גם אם יזוכה, שמיט לא יצטרף (GETTY)
גם אם יזוכה, שמיט לא יצטרף (GETTY)

תגיות: שני הרשקו

אלן שמיט, המאמן הצרפתי, שחשוד בתקיפת בת זוגו הג'ודאית הצרפתייה מרגו פינו, לא יגיע לישראל. באיגוד הישראלי החליטו כידוע להקפיא את כל מה שקשור למגעים מולו, ובאיגוד הסבירו כי גם אם יימצא שהוא נקי מכל אשמה לפי בית המשפט הוא לא יצטרף לצוות האימון של נבחרת הנשים.

מאמן הנבחרת שני הרשקו אמר בעניין הזה לערוץ הספורט: " אני מגנה כמובן כל אלימות שהיא, אלימות בכלל, ובטח כלפי נשים. המאמן נבחר בקפידה בזכות היכולות המקצועיות שלו וגם עשינו את כל הבדיקות שיכולנו, אין שום היסטוריה למה שקרה".

"האירוע הזה נמצא בבית המשפט, אז מבחינת שני הצדדים צריך להמתין לבית המשפט.  הדבר הזה גרם באופן מיידי לאיגוד להשהות כל דבר שקשור אליו. זה סיפור מאוד מאוד עצוב. מבחינתי אלימות נגד נשים, שימוש בכח נגד נשים ובכלל, זה הרג ובל יעבור אז אם הסיפור בדיוק כמו שהוא מסופר אז זה חמור מאוד", המשיך הרשקו.

"הוא עדיין לא הגיע לישראל, עדיין לא היה איתו הסכם, הוא היה אמור להגיע לסוג של התנסות וכל זה הוקפא ולא רלוונטי. אני חושב שצריך לנתק את הדבר הזה מנבחרת הנשים בג'ודו. אנחנו מבחינתנו ממשיכים קדימה, ממשיכים לעבוד קשה לקראת המטרות שלנו". 

כזכור, בית המשפט שיחרר את שמיט מכיוון שלא היה מספיק ראיות נגדו ובעקבות עדויות סותרות שלו ושל פינו. בעוד פינו טוענת שהיא ספגה אגרופים מצידו של שמיט והוא אף ניסה לחנוק אותה, גם המאמן טוען כי הוא חטף מפינו מכות.