הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אורי ששון יודיע על פרישה מג'ודו בחמישי

קריירה אדירה מסתיימת: המדליסט האולימפי ייפרד במסע"ת מיוחדת, אחרי שלא הצליח לשוב לשגרת אימונים אחרי המשחקים האולימפיים בטוקיו. הג'ודאי זכה במדליית הארד בריו ובטוקיו, יחד עם הנבחרת

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  10.05.22 - 13:43

תגיות: אורי ששון

קריירה אדירה בכחול לבן מסתיימת: אורי ששון, המדליסט האולימפי מריו וטוקיו, החליט לפרוש מפעילות ספורטיבית בגיל 31 והוא יודיע על כך במסיבת עיתונאים חגיגית ביום חמישי הקרוב.

הפרישה הייתה באוויר בחודשים האחרונים, כשלמעשה ששון לא חזר לשגרת אימונים מלאה אחרי המשחקים האולימפיים בטוקיו. כעת, הוא ייפרד באופן רשמי מהענף בו מתחרה מגיל 8 ובו הסב גאווה כה רבה לישראל.

שיא הקריירה של ששון, כמובן, הגיע במשחקים האולימפיים בריו. הישראלי הגיע עד לחצי הגמר במשקל החופשי (100+) בו הפסיד לטדי רינר הענק, אבל ניצח בקרב שלאחריו וזכה במדליית הארד. בקיץ האחרון הוא זכה במדליית ארד נוספת יחד עם נבחרת ישראל בג'ודו אחרי ניצחונות על איטליה, ברזיל והוועד האולימפי הרוסי.

מעבר לשתי המדליות שהשיג במשחקים האולימפיים, ששון זכה במדליות כסף באליפויות אירופה ב-2015 וב-2016. בנוסף קטף הג'ודאי ארבע מדליות זהב בתחרויות מהסבב העולמי שתיים מהן ברציפות בגראנד פרי תל אביב ב-2019 וב-2020.

ששון ישמש כמנטור לג'ודאים הצעירים בנבחרת הגברים. אם ירצה לאמן גם התפקיד הזה יהיה פתוח בפניו. משה פונטי, יו"ר האיגוד, מסר: "אורי הוא נכס ועל נכסים צריך לשמור".