הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מקדישה את המדליה לכל הנרצחים והחטופים"

רז הרשקו אחרי הזכייה בכסף באליפות אירופה: "יודעים להילחם גם כשקשה"

רותם פלדברג
רותם פלדברג  05.11.23 - 20:59
(באדיבות איגוד הג׳ודו בישראל)
(באדיבות איגוד הג׳ודו בישראל)

רז הרשקו זכתה הערב (ראשון) במדליית כסף באליפות אירופה, לאחר שהפסידה באיפון אחרי 33 שניות בקרוב הגמר לרומן דיקו הצרפתייה, ושחזרה את ההישג שלה מהשנה שעברה בסופיה. הרשקו אמרה אחרי הזכייה: ״אני שמחה מאוד על מדליה לצד האכזבה מקרב הגמר. היה לי מאוד חשוב לזכות במדליה באליפות אירופה במיוחד במצב בישראל, להראות לעצמי ולמדינה שאנו יודעים להילחם ולנצח גם כשקשה".

"אני רוצה להקדיש את המדליה לכל הנרצחים, לכל החטופים ומתפללת שיחזרו בשלום הביתה", הוסיפה הרשקו. "לחיילי צה״ל וכוחות הביטחון שעובדים קשה ושומרים עלינו. רוצה להקדיש את המדליה לזכרו של יונתן גוטין זיכרונו לברכה ולמשפחתו המדהימה שהם איתי בלב תמיד״.

ענבר לניר, שזכתה במדליית ארד, אמר: ״אני גאה להניף את הדגל בכל הזדמנות ובמיוחד הפעם. להראות לכל העולם שאנחנו חזקים, ששום דבר לא יעצור אותנו. עוצמת החיים חזקה מהכל. אני מקדישה את המדליה הזאת לכולכם, לכל העם המדהים הזה. כולנו ספגנו מהלומות קשות שזעזעו את המעגלים הקרובים שלנו. כולנו נצא מהתקופה הזאת מחוזקים ומאוחדים. המדליה הזאת היא חיבוק ממני אליכם, חיזוק קטן של חדשות טובות. שנדע ימים שקטים יותר״.

מאמן נבחרת הנשים, שני הרשקו: ״אני שמח על יום תחרות מוצלח, ועל כך שנבחרת הנשים מסיימת עם שלוש מדליות באליפות אירופה. אני מאוד גאה בגילי, רז וענבר על המדליות היוקרתיות לנבחרת הנשים ולמדינת ישראל. אני מעריך מאוד את המאמצים שאיגוד הג’ודו הישראלי והצרפתי עשו כדי שנוכל להתחרות פה. והכי גאה בעולם לייצג את המדינה שלנו אותה אנחנו כל כך אוהבים מדינת ישראל״.

יו״ר איגוד הג׳ודו משה פונטי: ״ימים של עצב לצד גאווה. שמח שהצלחנו להניף את הדגל הכחול לבן ולייצג את המדינה שלנו בימים כל כך כואבים. גאווה גדולה על רז וענבר, ומחמאות גדולות לשני הרשקו ולצוות שלו. תודה לכל מי שעזר לנו להגיע לפה ולייצג את המדינה שלנו, החל מאנשי משרד הספורט בראשות השר זוהר ועד לאנשי האיגודים הצרפתי, האירופי והעולמי״.