הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הישג נהדר: ארד להרשקו בגרנד סלאם טוקיו

צפו: איפון אדיר תוך 13 שניות לג'ודאית. נלסון לוי הפסידה בקרב על המדליה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.12.23 - 09:05

הישג מצויין לרז הרשקו הבוקר (שבת) בגרנד סלאם טוקיו שסיימה במקום השלישי עם מדליית הארד. הרשקו התחילה את התחרות מהסיבוב השני, שם ניצחה את לי הקוריאנית. לאחר מכן ניצחה את מאיה סיגאווה היפנית, אך בחצי הגמר נוצחה על ידי מאו אראי היפנית (שסיימה לבסוף במקום הראשון וזכתה בזהב). בקרב על מדליית הארד ניצחה הרשקו את היפנית היקארו קודאמה.

במקביל, תמנע נלסון לוי ניצחה בקרב הראשון את היאורי קרוגה מיפן, בקרב השני ניצחה את קסינה גליטסקאיה שמתחרה תחת דגל האיגוד העולמי. לאחר מכן הפסידה הישראלית לגיאורגית אטרי ליפרטליאני. בבית הניחומים ניצחה נלסון לוי את היפנית איאמי טקאקנו, ובקרב על הארד הפסידה לג׳סיקה קלימקאיט הקנדית.

מאמן נבחרת הנשים של ישראל שני הרשקו: ״אני שמח מאוד על המדליה היוקרתית בגרנד סלאם טוקיו. בדרך לזכיה במדליה רז ניצחה 2 יפניות, כולל ניצחון באיפון בקרב על המדליה. חשוב לי לציין גם את תמנע נלסון לוי שאמנם לא זכתה במדליה וסיימה במקום ה-5, אבל הציגה יום תחרות מצויין כולל ניצחון על 2 יפניות. אני מאוד גאה בנבחרת הנשים ובכל הצוות המקצועי שלצידי וזו הזדמנות להודות לעידו בר וצ׳ארלס ציבאנה המאמנים, שלהם חלק גדול בהתקדמות והצלחת הנבחרת״.

רז הרשקו: ״אני שמחה לסיים את גרנד סלאם טוקיו על הפודיום, פעם ראשונה שאני מתחרה פה וזו זכות ענקית להניף את הדגל בימים אלו. רוצה להגיד תודה ענקית לכל הצוות שמלווה אותי בראשות המאמן האישי שלי שני הרשקו. לעידו בר, צ׳ארלס ציבאנה ואורי זמיר, אני מעריכה מאוד את הליווי הצמוד. תודה לנתוני החסות שלי שנותנים לי את השקט שאני צריכה ונמצאים שם. רוצה להקדיש את המדליה הזאת לכל המדינה המדהימה שלנו, אני הכי גאה לייצג את ישראל ולהראות את הדגל שלנו בכל מקום בעולם. המדליה הזאת היא לזכרו של יונתן גוטין שמלווה אותי יום-יום ונותן לי את הכוח לנצח ברגעים הקשים ולמשפחה המדהימה שלו״.