בקרוב: מועדון כדורסל בית"ר ירושלים

פרסום ראשון: הצהובים-שחורים מהכדורגל יקבלו אחות קטנה? משה דדש צפוי להיות מוכרז כנשיא הכבוד. ככל הנראה, הקבוצה תחל לשחק מהעונה הבאה בליגה ב'

רועי גלדסטון  16.03.12 - 11:38
נשאר בית"רי. משה דדש
נשאר בית"רי. משה דדש
פרסום ראשון
תחילת כתבה

קצת קשה להאמין, אבל נראה שהחל מהעונה הבאה, האוהדים הצהובים-שחורים מירושלים יוכלו לעודד גם קבוצת כדורסל: אנשי עסקים ובעלי ממון מהבירה הקימו עמותה שעומדת להפעיל את קבוצת בית"ר ירושלים - בכדורסל. 

 

העמותה, שמעוניינת להתחיל לשחק ולהיות פעילה כבר החל מהעונה הבאה, בודקת בימים אלה באיזו ליגה היא אמורה להתחיל את דרכה, כאשר כרגע האפשרויות הן להתחיל בליגה ב' כמו כל מועדון חדש שקם, או לחילופין, להתחיל לשחק באחת משתי הליגות הבכירות, זאת במידה והנהלים של מנהלת הליגה, כמו גם התקציב שתצליח להעמיד העמותה, יתירו לה.

לאתר ערוץ הספורט נודע כי השניים שיעמדו בראש הפרויקט הם גבי גפן וצור לביא, שניהם חברי ארגון המאמנים. גפן הוא מאמנה של אליצור ראשון לציון מהליגה הלאומית, והוא מונה ליו"ר העמותה, כאשר לביא הוא מאמן בליגה א'. חברה נוספת שנמנית על  מקימי הקבוצה, היא עו"ד פזית רוור. משה דדש, היו"ר המיתולוגי של קבוצת הכדורגל של בית"ר, נמצא בסוד העניינים ועוזר לעמותה בגיוס ספונסרים, ואם וכאשר תקום, חברי העמותה יבקשו להעניק לו את תואר "נשיא הכבוד" של המועדון.

אגב, לבית"ר ירושלים כבר היתה בעבר מחלקת כדורסל, שמנהלה היה לא אחר מ.. משה דדש. הקבוצה שיחקה 5 שנים רצופות בליגה הראשונה, ואף הגיע לגמר הגביע בעונת 1972/73, אך נכנעה שם למכבי תל אביב. הקבוצה פורק בשנת 1976, ומאז לא חידשה את פעילותה.