הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הוא רציני? לוזון חי בסרט: "עד ההרחקה שיחקנו יוצא מן הכלל"

מאמן הצעירה בתגובה מביכה אחרי ההשפלה ב-4:0 לאיטליה: "אני גאה בנבחרת שלי, שנראתה מצוין. השופט פגע במשחק, וההרחקה היתה הזויה"

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  08.06.13 - 23:36
נבחרת ישראל אמנם איבדה את אייל גולסה בכרטיס אדום, אבל גם זה לא אמור להיות תירוץ לתצוגת הנפל של הצעירה ב-4:0 המביך לאיטליה באיצטדיון בלומפילד. אחרי שני מחזורים הבחורים בכחול-לבן עם נקודה בלבד, מאזן שערים עלוב וללא סיכוי מעשי לעלות לשלב הבא בטורניר הביתי. זה לא אומר שהמאמן ירד לקרקע המציאות.

"אני חושב שעד ההרחקה ההזויה שהייתה שיחקנו יוצא מן הכלל", הצהיר בזחיחות גיא לוזון, שנראה מנותק לחלוטין ממה שקרה על הדשא. "לחצנו את נבחרת איטליה, שיחקנו טוב, שיחקנו קדימה ויצרנו מצבים. לאיטלקים גם ככה יש פערי איכות עלינו והם לא צריכים את עזרתו של השופט".

"גם אחרי ההרחקה הייתי גאה מאוד בשחקנים שלי, הם השתדלו מעל ומעבר ולא התפרקו", המשיך לוזון בתצוגת הבלהות שלו. "עד הדקה ה-38 ישראל הייתה נבחרת לוחצת, תוקפת ומתלהבת. לדעתי, השופט פגע במשחק".

"במשחק הראשון הייתה התרגשות טבעית, אלה בחורים שלא שיחקו משחק רשמי בשנתיים האחרונות", הוסיף המאמן. "כשאמרתי לפני הטורניר שנורבגיה תנצח את אנגליה ואיטליה צחקו עליי, כנראה שאני קצת מבין. אנחנו נבוא ונעשה את המקסימום בכל משחק, זה אני וזאת הקבוצה שלי. אין לנו בעיה של בטחון. אנחנו מודים לקהל שהגיע ותמך. אני עושה את הפעולות הכי טובות כדי שהנבחרת תיראה טוב על המגרש והנבחרת שלי הפעם נראתה מצוין".

"אני גאה מאוד", המשיך המאמן בסיום, "גם ככה הפערים היו עצומים בינינו לאיטליה וב-10 שחקנים, אנחנו לא יכולים להוות יריב שקול לאיטליה. למרות זאת, כל אחד מהשחקנים נתן את כולו, ואני גאה בהם. יש עובדות, שיחקנו יוצא מן הכלל, ואם היינו ממשיכים לשחק ככה, הייתי מרים את הראש. היינו ממשיכים לשחק בשיוויון מספרי. בכל זאת, האיטלקים טובים מאיתנו".

"יש לנו עוד משחק, ואתם יכולים להיות בטוחים שתראו את הנבחרת שפתחה את המשחק הזה. נדע לבוא ולעשות את המקסימום ולכבוש עוד שער. עכשיו אתם בטח מעריכים טוב את מה שעשינו מול נורבגיה. נורבגיה היא נבחרת פנטסטית היום הייתי מאוד מאוד מרוצה מהנבחרת. אף אחד לא חושב שמישהו זילזל, כולם נתנו את המקסימום. אם אנשים מאושרים שחטפנו אז זו בושה וחרפה".

קשר בית"ר ירושלים אופיר קריאף לא היה שותף לניתוחים האופטימיים של מאמנו, ופשוט ניסה לשמור על פוקוס בצעד הבא: "אנחנו עם הפנים קדימה, יש לנו עוד 3 ימים משחק".

"החבר'ה נתנו את מה שהם יכולים", הדגיש קריאף. "מה שאפשר לעשות מול אנגליה זה לעמוד כמו שצריך, לנסות ליזום ולנסות להשיג את הניצחון הראשון שלנו. נכון שלא נראינו כמו שצריך מאז ההרחקה, אבל עשינו את המיטב. האם זה הגודל האמיתי שלנו? אני לא מסכים. אייל (גולסה) לא בא במטרה לפגוע, הוא בא בתאקל והשופט בחר להחמיר איתנו".