הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ההתאחדות חוששת מגזענות בטדי: רק שלא נגיע ל-CNN

חשש מקריאות נגד שחקניה הערבים של הנבחרת הצעירה: "עד עכשיו קיבלנו מחמאות על הארגון. הפחד הוא שכמה פרחחים לא יהרסו"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  10.06.13 - 14:37

בהתאחדות לכדורגל חוששים מהמשחק מחר (שלישי) חוששים מחר מהמשחק בין ישראל לאנגליה, שייערך באיצטדיון טדי. החשש הגדול הוא שיושמעו הערות וקריאות גזעניות נגד שחקניה הערבים של הנבחרת הצעירה של ישראל מצד מיליטנטים בקהל הירושלמי, או מצידם של כאלו שיעשו זאת כצעד של "דווקא" נגד יו"ר ההתאחדות אבי לוזון, בעיקר אוהדים המזוהים עם היציע המזרחי של בית"ר.

"עד כה אנחנו מקבלים מחמאות על ארגון הטורניר, מה שחסר זה שנגיע לכותרות ב-CNN מהסיבות הלא טובות", אמר גורם בהתאחדות לאתר ערוץ הספורט, "עד כה כל מי שהגיע לאליפות ייצא מפה כמסביר הכי טוב של מדינת ישראל, והפחד הוא שדווקא כמה פרחחים ישראלים יהרסו את השם של מדינת ישראל".

בפברואר 2005 אירחה נבחרת ישראל (בוגרים) את קרואטיה למשחק ידידות באיצטדיון טדי מול 4,000 צופים ביציעים, שחלקם המועט קילל ושר שירים גזעניים לעבר שחקן הנבחרת עבאס סוואן, באירוע שזכה לתהודה ולא רק בישראל.

רוב הכרטיסים למשחק של הצעירה מול אנגליה כבר נמכרו, אולם היעדר הסיכוי הממשי להעפיל לחצי הגמר והאכזבה מהנבחרת, כמו גם העובדה שלמרות שכרטיסים נמכרים לא כל הקונים מגיעים למגרש, טדי צפוי להכיל מחר כ-6,000 עד 8,000 צופים. קריאות גזעניות עלולות להישמע ולקבל תהודה באיצטדיון לא מלא. בהתאחדות מקווים כי אופי הקהל שמגיע למשחקים באליפות, קהל שמורכב רובו מהורים וילדים ואף משפחות שלמות, ישרה כל זאת אווירה נינוחה.

בנבחרת הצעירה משחקים מספר נציגים מהמגזר כמו: טאלב טוואטחה, מונאס דאבור, מרואן קבהא, מוחמד כליבאת ועהאד עזאם וחלקם צפוי לפתוח בהרכב, במשחק האחרון של גיא לוזון כמאמן הנבחרת הצעירה.