הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גיא לוזון: "לא מאוכזב מההופעה שלנו, לא חושש מהקהל בטדי"

פארסת יורו 2013 תגיע לסיומה מחר מול אנגליה (19:00), אבל מאמן הצעירה המשיך בשלו: "אחרי שנורבגיה הביסה את אנגליה, הבנו את גודל ההישג שלנו". מהאוהדים בירושלים הוא לא מפחד: ''זאת רק התקשורת שיוצרת את המתח הזה''

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.06.13 - 00:03

עם נקודה אחת משני משחקים, בכללם גם תצוגת נפל ותבוסה מהדהדת מול איטליה, הנבחרת הצעירה של ישראל מתכוננת לסיבוב ההופעות האחרון ביורו 2013. מחר (שלישי) ייפגשו הבחורים בכחול-לבן את נבחרת אנגליה באיצטדיון טדי והערב כינס גיא לוזון את מסיבת העיתונאים לקראת ההתמודדות, שתהיה למעשה האחרונה בקדנציה שלו.

אגב לוזון. המאמן, שחתם בסטנדרד ליאז' ערב הטורניר, עמד בחזיתה של מתקפה גדולה נוכח התצוגות של הנבחרת שלו, ובעיקר לאחר שהדף את כל הטענות ואמר כי "היכולת דווקא היתה משביעת רצון". על כל פנים, הקרב מול האנגלים יהיה בין שתי מאוכזבות בית א' שאיבדו כל סיכוי להעפלה.

"אני לא יכול להגיד שאני מאוכזב ממה שקרה עד עכשיו", אמר לוזון באופן לא מפתיע בפתיחת דבריו, והמשיך להתייחס לקמפיין כאל הצלחה מסחררת: "אחרי שראינו שנורבגיה הצליחה כל כך מול אנגליה, הבנו את גדול ההישג שלנו בכך שסיימנו מולם בתיקו. היינו טובים מול איטליה עד האדום".

לאחר מכן, התייחס המאמן לגל הביקורות כנגדו בימים האחרונים. "לא קראתי כלום", הגיב לוזון, ודיבר גם על הקהל בבלומפילד: "הוא היה מדהים, במיוחד עד ההרחקה. לאחר מכן היו 100-200 איש שהתבלבלו וחשבו שהם במשחק של מכבי תל אביב, אבל זה בסדר".

"לא יהיו מתחים בטדי"

ומה לגבי היריבה הבאה, במשחק הפרידה מהטורניר? "לאנגליה יש שחקנים מצויינים, להגיד שישראל הקטנה פייבורטית זה לא נכון", המשיך. "אנחנו לא חושבים על עליה אבל נמשיך לשחק אותו הדבר, ללא קשר אם יש לנו סיכוי או אין. כרגע נראה שאיטליה ונורבגיה ויעלו וזה מגיע להן, אבל אי אפשר לדעת עד שזה נגמר".

כידוע, בהתאחדות הביעו לאחרונה חשש ממפגן גזעני של חלק מהאוהדים בטדי. לוזון אינו שותף לחששות: "לא יהיו שום מתחים באיצטדיון, הכל יהיה רגוע והקהל יתמוך בנו. היינו שם לפני מספר חודשים והעידוד היה נהדר. אם יש מתח, אז זה כזה שהתקשורת יוצרת".

ומה אם יושמעו קריאות כנגד שחקנים ערבים? "95 אחוז מהקהל של בית"ר ירושלים הוא נהדר ואני מאחל כמוהו לכל קבוצה", אמר לוזון, וסיכם: "להתייחס למיעוט זה לחשוב שלילי. אתם מכניסים לקהל שטויות לראש, בואו נתרכז בחיובי".

בכל אופן, בכל מה שנוגע לציפיות, לוזון כבר נשמע אחרת. "אנחנו בדרג 3 של אירופה ולא בדרג 1 בשום ענף ספורט", אמר המאמן. "גם הציפיות של אבי לוזון או של כל אחד אחר לא היו גדולות. הוא בעצמו אמר שאנחנו אפילו לא בין 16 הטובות".

אחרי שהחליף 4 שחקני הרכב בין המשחק מול נורבגיה לאיטליה, המאמן החליט שוב לשנות את ה-11. בעמדת השוער, בוריס קליימן יפנה את מקומו לברק לוי. עופר ורטה יקבל הזדמנות על חשבונו של אלי דסה. טאלב טוואטחה הודח כמו גם מוחמד כליבאת וישראל זגורי. במקומם יעלו אופיר דוידזאדה ומונס דאבור. עמרי אלטמן יחליף את אייל גולסה המורחק.

אגב מי שנחת בישראל הוא נשיא אופ"א מישל פלאטיני. "כמות הצופים, האצטדיונים, מתקני האימונים ומשטחי הדשא זוכים להערכה אופ"א", אמר פלאטיני, שיצפה במשחק בין נורבגיה לאיטליה וכן בשני משחקי חצי הגמר ובגמר.

הרכב משוער: ברק לוי, עופר ורטה, עמרי בן הרוש, בן והבה, אופיר דוידזאדה, ניר ביטון, אופיר קריאף, סנטיהו סולליך, עמרי אלטמן, מואנס דאבור, אלון תורג'מן.