הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"ישראל חוששת מאוהדי בית"ר", "שאנגליה לא תיגרר לסכסוך"

גם בממלכה מביטים בדאגה לפני המפגש בטדי, שעלול להפוך למופע של גזענות, אם אכן יושמעו קריאות לעבר שחקניה הערבים של ישראל. "הגרעין הקשה בקהל של י-ם לא אוהב לא-יהודים", נכתב בבריטניה, "הם כבר שרפו שם את המועדון"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.06.13 - 08:12

אל תחפשו יותר מדי חיוכים על הדשא הערב (שלישי) באיצטדיון טדי. הנבחרת הצעירה של ישראל תעלה למשחק השלישי שלה ביורו 2013, אחרי שכבר הודחה באופן מעשי מהטורניר. ליריבה, אנגליה, אין גם סיכוי תיאורטי להמשיך חצי הגמר, מה שהופך את המפגש בירושלים בעיקר לקרב על הכבוד. זו גם הסיבה שלא מעט מאור הזרקורים מופנה דווקא ליציע, שם עלול להתרחש תסריט האימה של ההתאחדות לכדורגל - מפגן גזעני של אוהדים נגד שחקניה הערבים של הנבחרת.

איצטדיון טדי המשופץ נראה נפלא. הוא חדיש יותר, מרווח יותר ומכיל למעלה מ-30 אלף מקומות. אז התפאורה מושלמת, אולי יהיה גם כדורגל משוחרר, אבל אף אחד לא יכול לצפות מה יהיה בטריבונה. בהתאחדות הביעו כבר אתמול חשש מקריאות גזעניות, שיעיבו על הארגון המוצלח עד כה ועל התועלת התדמיתית שהיורו מספק לישראל.

באנגליה מתעסקים לא מעט בכישלון של הנבחרת ובחלקו של המאמן סטיוארט פירס במפלה, אבל גם שם מבינים את הנפיצות הפוליטית שוודאי תורגש לאורך 90 הדקות בטדי. "אנגליה צריכה לסיים את הקמפיין הנורא הזה בלי להיגרר לתוך הסכסוך", נכתב בתקשורת הבריטית, בתוספת הסבר: "איצטדיון טדי שייך בין היתר למועדון הידוע לשמצה, בית"ר ירושלים, שהגרעין הקשה שלו לא מוכן לקבל זרים"

"אוהדי בית"ר שרפו את משרדי המועדון לאחר שהוחתמו שני שחקנים צ'צ'נים-מוסלמים", סיפר ה"אינדיפנדנט" לקוראיו, "הנבחרת הישראלית נחשבת לסמל קיבוץ גלויות, כאשר בסגל שלה אפשר למצוא ערבים-ישראלים, שני בדואים, אתיופים וגם שוער ממוצא רוסי. בישראל חוששים שאוהדי בית"ר יופיעו למשחק מול אנגליה בטדי וישמיעו את דעתם".

מואנס דאבור צפוי להיות השחקן הערבי-הישראלי היחיד שיפתח הערב בהרכב של גיא לוזון. מרואן קבהא, שפתח מול נורבגיה, יישב על הספסל. גם עאהד עזאם ומוחמד כליבאת יחכו להזדמנות להיכנס כמחליפים. איך זה ייגמר? כל הצדדים המעורבים, או כמעט כולם, מקווים שבסוף נדבר על רק ספורט.

פירס: "לא אני אשם בכישלון ביורו"

אחרי שני ההפסדים של אנגליה, שהביאו להדחה מהטורניר, אף אחד בממלכה לא שכח לשלוף את חיצי הביקורת. המאמן סטיוארט פירס נדרש להסביר איך קרה שהמציאות לא התקרבה כלל לציפיות, וגם ניצחון על המארחת ישראל יהווה רק נקודות של כבוד באליפות מאכזבת במיוחד. אם תשאלו אך פירס, להחלטה לזמן כמה משחקני המפתח שלו למסע של הנבחרת הבוגרת לברזיל היה משקל רב בכישלון.

"לא אני אשם בכישלון ביורו. אם יש החלטות שמתקבלות בדרגים גבוהים יותר, אני באמת שלא יכול להשפיע", אמר המאמן, "אני רק יכול לתת את דעתי המקצועית ואת המלצתי בעניין. יש לנו עוד משחק ביורו הזה, ואני חושב שחשוב מאוד לנצח אותו, כי אנחנו לא רוצים לסיים במקום האחרון בבית. השחקנים היו מפוקסים והתאמנו חזק, והם נחושים לתת הופעה טובה".