$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לוזון סגר חשבון: עד שאמות לא יגיעו להישג כזה. גם לא בדוקים

מאמן הנבחרת שיחרר קיטור אחרי ה-0:1 על אנגליה בטדי: "עברנו את גרמניה, רוסיה ואנגליה. כשיגיעו לדבר דומה, אז שיתקשרו אליי או לילדים שלי". זגורי: "הביקורות היו מוגזמות". קריאף: "מבאס שלא עלינו"

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  11.06.13 - 20:38

לראות את גיא לוזון ולא להאמין. עוצמת הטירוף שהשתחררה ממאמן הנבחרת הצעירה לאחר שער הניצחון הנהדר של אופיר קריאף מול אנגליה (0:1) הייתה כה חזקה, עד שיש צורך לבדוק את מדד סולם ריכטר ולבדוק האם האדמה בטדי רעדה. אמנם ישראל לא העפילה לחצי הגמר לאחר שני משחקים מאכזבים במיוחד, אבל הנבחרת יכולה לפחות להתגאות בניצחון ראשון באליפות אירופה לנבחרות צעירות. גם זו היסטוריה - ועוד איך.

הניצחון הזה מחזיר אותנו למשחק הראשון, שכנראה היה זה שהכריע את גורל הנבחרת בטורניר. אם שחקני הנבחרת היו קצת יותר מרוכזים בתוספת הזמן במשחק הפתיחה מול נורבגיה, שכזכור הייתה ב-10 שחקנים, אז ישראל הייתה רושמת הישג ענק בדמות העפלה לחצי הגמר. בסופו של דבר, הנורבגים עלו מהמקום השני בבית לאחר 1:1 עם איטליה, שעלתה מהמקום הראשון.

למרות זאת, גם הניצחון הערב על נבחרת אנגליה המזעזעת של סטיוארט פירס לא משכיח את שני המשחקים המאכזבים בפתיחת האליפות מול נורבגיה (2:2) ואיטליה (4:0). לנוכח התוצאה הסופית בבית לא ניתן להגדיר את האליפות ככישלון, אך בהחלט כאכזבה מסוימת. האכזבה באה בעיקר משחקני ההרכב הראשון דוגמת אייל גולסה, טאלב טוואטחה ומוחמד כליבאת, שהציפיות מהם היו בשמיים ובפועל חסרונם במשחק האחרון רק עזר לנבחרת של גיא לוזון.

"למזלי, לא קראתי את כל מה שכתבו עליי בימים האחרונים כי אז לא הייתי יכול לתפקד, אחרי כל ההספדים שעשו לי ולנבחרת", אמר גיא לוזון בפתח נאום התוכחה שלו, רגע לפני שהוא ממריא לבלגיה. "כמה שילכלכו עליי וינסו להקניט אותי, כך אהיה יותר חזק. היה עליי עליהום, קשה לי לעזוב את הנבחרת".

אחרי שער הניצחון לוזון פשוט השתולל. "רצתי לקהל הירושלמי", שיחזר מאמן הנבחרת את רגעי השמחה שלו, "אני אוהב את האוהדים הירושלמים ואם לא הייתי עוזב לבלגיה, אז כבר הייתי בבית"ר ירושלים".

לוזון גם סיכם את הקמפיין: "לכל אורך הדרך אמרתי שאנחנו בדרג השלישי של אירופה, עברנו את גרמניה, אנגליה ורוסיה - זה דבר שלא קורה בדוקים. זה לא יקרה גם עוד 20 שנה, שיודיעו לי כשזה יקרה. יותר מזה, גם כשאני אמות זה לא יקרה ואז שיעדכנו את הילדים שלי. אני חוצפן שהפסדתי לנבחרת כמו איטליה, זה לא יקרה יותר", המשיך לוזון בנימה צינית במיוחד.

גיבור הניצחון, אופיר קריאף, שכבש את השער היחיד בדקה ה-80, הוא למעשה השחקן המצטיין של ישראל בטורניר כולו. קריאף, שבכלל לא היה בתוכניות ההרכב של גיא לוזון לפני נורבגיה, גנב לניר ביטון ואייל גולסה את הפוקוס והוכיח שהוא לא פחות יעיל משניהם. "השער לא הציל לנו את הכבוד, אנחנו נבחרת טובה והראינו את זה מול איטליה בחצי השעה הראשונה", אמר קריאף בסיום, "הוכחנו שאנחנו נבחרת ראויה ואני מבואס שלא עלינו לשלב הבא. הביקורות היו קשות כי זה לא קל לשחק עם 10 שחקנים מול איטליה. שמחים שהראינו שאנחנו כן מסוגלים".

ישראל זגורי, ששוב פתח בהרכב של לוזון, העדיף להתעלם מהיכולת מול נורבגיה ואיטליה: "הביקורות שקיבלנו בשבוע האחרון לא הגיעו לנו, אנחנו חבורה של גברים. אני שמח בשבילנו ובשביל לוזון, שתמיד משתגע אחרי שערים. זכותם של אנשים לבקר אותנו, אבל אסור לנו להתייחס".

ניר ביטון, שספג ביקורות בגלל התובנה המפתיעה שלו לאחר ההשפלה מול איטליה ("גיא הוא המאמן הכי טוב בעולם"), התייחס לניצחון ההיסטורי: "היינו מדוכאים מהתוצאה בשבת, אך לא מהדרך. שיחקנו 40 דקות טובות, אבל בשלב מסוים לא היה לנו מה לתת. לדעתי, צריך לכבד את מה שעשינו בטורניר הזה. לקחנו 4 נקודות מול נבחרות ברמה הכי טובה שיש". היום דווח בפורטוגל על עניין של בנפיקה ליסבון בביטון. "זה מאוד מחמיא לי שקבוצות כאלה מתעניינות בי, יש עוד זמן עד תחילת העונה, נחליט את ההחלטה שתהיה הכי טובה לקריירה שלי".

"אני מסיים בתחושה טובה מאוד", הוסיף החלוץ אור ברוך, "ניצחנו את אנגליה, שהיא קבוצה טובה מאוד ועכשיו אפשר לצאת לדרך חדשה. הביקורות שספגנו אחרי נורבגיה הגיעו לנו, והיה ברור שאחרי התבוסה מול איטליה, יחכו לנו".