עכשיו זה רשמי: זהבי חתם לשנתיים וחצי בגוואנגז'ו

השחקן סגר באופן סופי את כל פרטי ותנאי החוזה שלו ועבר לקבוצה הסינית תמורת שכר עתק של כ-60 מיליון שקלים. צפה בגוואנגז'ו עולה לרבע גמר הגביע הסיני

תומר לוי
תומר לוי  29.06.16 - 08:26
תחילת כתבה

אחרי אינספור ספקולציות, שמועות ותפניות, ערן זהבי סוף סוף חתם הבוקר (רביעי) בגוונאגז'ו לשנתיים וחצי והצטרף באופן רשמי וסופי לקבוצה הסינית ממכבי תל אביב.

"הדבר הראשון שאני רוצה לעשות זה להודות למועדון על 3 וחצי שנים מדהימות והיפות בקריירה שלי", כתב זהבי בחשבון האינסטגרם שלו. "קודם כל אני רוצה להודות למשפחה שלי שהיו איתי לאורך כל הדרך מרגע החתימה במועדון ובכל שלב בחיים שלי. תודה לשחקנים ששיחקו איתי לאורך השנים, תודה על כל התמיכה, הפרגון האינסופי וההערכה. אני אוהב אותכם".

סוכנו רונן קצב: "תודה למכבי ובראש ובראשונה לג'ורדי קרויף שאיתו הבאתי את ערן זהבי למכבי וגם הוא היה מלא הבנה שהצעה כזו לא דוחים, למרות שהוא נלחם כמו אריה. למיץ' גולדהאר שהיה קרוב לערן לאורך כל הדרך ולקהל האדיר של מכבי ובכלל אוהדי הכדורגל שברובם מפרגנים לשחקן כמו ערן ולהצלחתו. ברצוני להגיד לערן שאני גאה על הדרך המשותפת ועל הריגושים והשיאים של אנגמרים, ההצלחה שלך היא הגאווה של כולנו".

גם איציק בן שושן, נציג חב"ד בעיר הסינית, כבר ממתין בציפייה לראות את זהבי משחק ואמר לערוץ הספורט: "אני חולה על כדורגל ובשבילי זהבי הוא מלך פה. אני חיפאי ואוהד מכבי חיפה, זהבי גנב לנו שתי אליפויות אבל אני עדיין מפרגן לו. אני אהיה המעריץ הכי גדול שלו פה, הוא יפתח הרבה דלתות לשחקנים נוספים מישראל".

בהמשך היום זהבי כבר הגיע לצפות בקבוצתו החדשה בפעולה. זהבי כמובן לא לקח חלק בהתמודדות, אבל גם בלעדיו גוואנגז'ו הצליחה לנצח 0:1 את שנחאי ולעלות לרבע הגמר בגביע הסיני.

היום אני מתחיל פרק חדש בקריירה שלי החלטתי להעלות תמונה שלי במדי מכבי ת״א כי הדבר הראשון שאני רוצה לעשות זה להודות למועדון על 3 וחצי שנים מדהימות והיפות בקריירה שלי .. קודם כל אני רוצה להודות למשפחה שלי שהיו איתי לאורך כל הדרך מרגע החתימה במועדון ובכל שלב בחיים שלי ..תודה ראשונה שאני רוצה להגיד זה לשחקנים ששיחקו איתי לאורך השנים תודה על כל התמיכה הפרגון האינסופי וההערכה אני אוהב אותכם 💛תודה למיטש גולדהאר על ההזדמנות שנתן לי להתפתח ביחד עם המועדון ועזר לי להגשים את כל החלומות שלי בכדורגל הישראלי..אני רוצה להגיד תודה לקהל של מכבי ת״א שמהרגע הראשון קיבלו אותי באהבה וחום שרק הלך והתגבר כל הזמן אני אוהב אותכם ומבטיח שעוד אחזור יום אחד תמיד תישארו אצלי בלב לא משנה מה יקרה אל תתנו לתקשורת לייצר דברים שאין..יש בן אדם אחד מיוחד שתמיד היה בגב שלי ותמיד עזר לי מהשנייה הראשונה ועד האחרונה נלחם בשביל שאשאר לצידו וקוראים לו ג׳ורדי קרויף תמיד תיהיה משהו מיוחד בשבילי.. תודה אחרונה זה לסוכנים שלי רונן וגלעד קצב ואדם קידן..הייתה לי הזכות לשמח אנשים ולעשות אותכם מאושרים אני אולי עוזב אבל אנחנו לא נפרדים אתם חלק ממני ואני חלק ממכם לעד.. אוהב אותכם ובטוח שמכבי ת״א יישאר מועדון חזק ומצליח #EZ7

A photo posted by Eran Zahavi (@eranzahavi) on

כבר אתמול, הגיעו לידי ערוץ הספורט פרטים נוספים מהחוזה שמציעה גוואנגז'ו לזהבי. על העובדה עד כמה מעוניינת הקבוצה בשחקן תעיד העובדה כי אם יחתום הוא יקבל 30,000 אלף דולר על כל גול שיבקיע. סעיף נוסף קובע כי במידה והקבוצה הסינית תאחר בתשלום השכר זהבי יהיה רשאי לקבל את מלוא חוזהו באופן מיידי.

מאמן גוואנגז'ו דראגן סטויקוביץ' התייחס לרכש המיועד אתמול ובראיון לאתר eastday סיפר: "פגשתי אותו הבוקר. שתינו קפה ביחד. ההגעה שלו תעזור לנו מבחינה התקפית. הוא מאוד טכני ומהיר. זהבי רוצה להתאמן עם הקבוצה לפני שיתחיל לשחק, הוא כבר מחכה לעזור לקבוצה במשחק ביום שבת הקרוב".

בינתיים, במכבי ת"א ממשיכים בבניית הסגל לעונה הקרובה. אחרי שזה יקרה, בעוד חודש או חודשיים, המנהל המקצועי, ג'ורדי קרויף, עשוי לעזוב את המועדון. במקרה כזה מי שיתפוס את מקומו הוא פטריק ואן-לוון ההולנדי (46), שמונה למנהל ביצועי ואחראי מחלקת הנוער בשבוע שעבר, כמו גם לעוזרו של קרויף.