ההורים לחצו, יהודים וערבים הופרדו בחדרה

גזענות מכוערת בבית הספר לכדורגל של הפועל חדרה, אליו צורפו לאחרונה כ-50 ילדים מאום אל פאחם. היו"ר סיפר: הורים רבים הפסיקו להביא את הילדים. נותרתי חסר אונים

רז זהבי
רז זהבי  15.10.16 - 15:25

תגיות: הפועל חדרה

תחילת כתבה

המתח בין יהודים לערבים מתבטא לא פעם באירועי גזענות גם בכדורגל הישראלי, שלמרבה הצער מתחילים כבר בגיל צעיר. לידי ערוץ הספורט הגיעו פרטים על התנהלות מכוערת בבית הספר לכדורגל של הפועל חדרה, שחושף הפרדת פעילות של ילדים יהודים מילדים ערבים -בעקבות לחץ שהופעל על ידי הורים. 

בית הספר לכדורגל של הפועל חדרה מונה כ-300 ילדים המפוזרים על בני המגרשים השונים בעיר. "הבעיה" החלה לאחר שהעונה הוחלט לקלוט בנוסף כ-50 ילדים מהעיר הסמוכה אום אל פאחם, שלוקחים בשנים האחרונות חלק בבית הספר של חוסיין אגברייה, תושב אום אל פאחם. המהלך הגיע בשל התנאים הגרועים בעיר והיעדר מגרשי אימון, במה שגרם לילדים לעבור ולשחק בתנאי ראויים יותר בעיר השכנה חדרה.

הילדים מאום אל פאחם שובצו כחלק מהאקדמיה לכדורגל בשכונת בית אליעזר. בשבועות האחרונים התפתחה סביב הנושא סאגה גזענית מכוערת כשהורים של ילדים מהמגזר היהודי איימו להפסיק ולהביא את ילדיהם לאימונים - במידה ואלו ישובצו ביחד עם ילדים ערבים. למרבה הצער, בחדרה נכנעו ללחצים והחליטו להפריד בין הילדים היהודים לערבים. כך נוצר מראה סוריאליסטי בו ילדים מהמגזר הערבי מתאמנים בנפרד, כאשר לצידם, במגרש מקביל, מתאמנים ילדים יהודים.

יושב ראש האגודה אורן גולן אמר לערוץ הספורט: "התחלתי לקבל עשרות טלפונים מהורים ורובם אף הפסיקו להביא את הילדים לאימונים. עבורי כדורגל הוא קודם כל בסיס לדו קיום ובמחלקת הנוער שלנו ובבוגרים מככבים שחקנים מהמגזר הערבי. במקרה הזה נשארתי חסר אונים ולא היתה לי ברירה אלא להפריד מיידית את הפעילות של הילדים הערבים והיהודים. אני עדיין מנסה למצוא פתרונות ולשכנע הורים לילדים מהמגזר היהודי לאחד בין הקבוצות כדי למנוע את המצב  הזה, שגרוע לספורט בכלל ולחברה בישראל בכלל".

חוסיין אגברייה אמר לערוץ הספורט: "אני בוש, נכלם והמום. זו גזענות ברמה הנמוכה ביותר. מה עוד שבאגודה זו, לאורך עשרות שנים, משחקים מהמגזר הערבי. אין לי ספק שמישהו פה אחראי על הסתה פרועה ויצירת ההפרדה בין דם לדם. אני מקווה שכבר בימים הקרובים יימצאו פתרון. לא כך אנחנו אמורים לחנך ולגדל ילדים".