השכר והסעיף המיוחד: החוזה של עטר בבית"ר י-ם

איך התנהלה העסקה מאחורי הקלעים, כיצד שיכנע רוני לוי את החלוץ המוכשר להגיע והאם מכבי ת"א תשתתף בשכרו? כל הפרטים מאחורי המעבר הגדול של חלון ההעברות

תומר לוי
תומר לוי  05.02.20 - 08:37
תחילת כתבה

זה היה באוויר כבר הרבה זמן, אבל הסיכום הסופי הגיע רק בדקה ה-90: אלירן עטר סגר היום (רביעי) בבית"ר ירושלים על חוזה לעונה וחצי עם אופציה לעונה נוספת. חלוץ מכבי ת"א, שלא קיבל הזדמנות מוולדימיר איביץ', ינסה את מזלו בבירה לאחר שהשידוך המסקרן קרם עור וגידים אמש - אבל מה גרם לו לקבל את ההחלטה? ומה החלק של מכבי ת"א בכל זה? התשובות לפניכם.

תחילה, נעשה סדר בפרטי החוזה של עטר בבית"ר. החלוץ ירוויח 375 אלף דולר עד הקיץ הבא, אחרי שבעלי המועדון, משה חוגג, העלה את ההצעה הכספית - ובואו נגיד את האמת, גם עטר עצמו ויתר על לא מעט כסף. בנוסף, לא ברור אם מכבי תל אביב אכן תשתתף בשכרו או תשלם לו פיצוי כספי, אבל על פי ההוראות המדוייקות של מיץ' גולדהאר - שרק הבוקר נתן את אישורו הסופי - עושה רושם שלא, אם כי הרצון של מכבי להשתחרר מחוזהו עלול להכריע בנושא.

הסיפור המעניין בחוזה של עטר בבית"ר הם התנאים. לחלוץ סעיף מיוחד לפיו האופציה עליו לעונה הנוספת תמומש אוטומטית במידה שהחלוץ יגיע ל-16 שערים ובישולים יחד. מאחורי אותו סעיף, ולמעשה מאחורי העסקה כולה, עמדו שניים: יניב עזרן ולא אחר מאשר אוראל בן זקן, בנו של ג'קי בן זקן. הם למעשה הביאו את ההצעה לעטר, כאשר גם אבי נמני, שמייצג את השחקן כבר שנים ארוכות, שותף לכל ההליך.

בימים האחרונים הופעל לחץ גדול על חוגג להעלות את ההצעה על עטר, כאשר רוני לוי ויוסי בניון שוחחו מספר פעמים עם החלוץ והסבירו לו את חשיבותו לסגל ולמערך של הקבוצה. נכון לרגע זה, המאמן מתכננן לשחק איתו בעמדת החלוץ המרכזי ואף בכנף. השחקן בן ה-32 רצה לאורך כל הדרך להגיע רק לבית"ר ירושלים, למרות הצעה מבני יהודה. עטר ידע שוולדימיר איביץ' לא בונה עליו והוא לא צפוי לשחק, לכן עשה מבחינתו מאמצים גדולים לסגור במועדון מהבירה - ואם תשאלו אותנו, כבר אי אפשר לחכות ולראות.