ליגת העל הופסקה, הערכת מצב מחודשת: בסוף החודש

בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, משרד הבריאות הנחה את ראשי הכדורגל להשבית את הענף - ואת הספורט בישראל באופן כללי. לקראת סוף מרץ ידונו הגורמים באפשרות לחזור לשחק בתחילת אפריל. יו"ר המנהלת ארז כלפון: זה משבר קשה ועל כולנו לנהוג באחריות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.03.20 - 10:36

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

ליגת העל הופסקה מיידית. לאור המשך ההחמרה של התפרצות נגיף הקורונה, ואחרי גל הביטולים של הליגות השונות בעולם, הנחה הבוקר (שישי) משרד הבריאות את ראשי הכדורגל בישראל להפסיק באופן מיידי את כל הליגות - מהבכירה ועד לנמוכה ביותר. בהמשך, משרד הבריאות הורה להפסיק את כל פעילויות הספורט באופן כללי.

בשיחה שהתקיימה בין יו"ר המנהלת ארז כלפון למשנה למנכ"ל משרד הבריאות איתמר גרוטו, נקבע כי בשבוע האחרון של מרץ, תתבצע הערכת מצב ועל בסיסה יוחלט על המשך הפעילות החל מחודש אפריל.

"בלב כבד אנו נאלצים להודיע על עצירת משחקי הכדורגל בליגות המקצועניות וזאת בהתאם להנחיות הגורמים המקצועיים במשרד הבריאות", אמר יו"ר המנהלת ארז כלפון.

"בעת זו, בה אנו נמצאים בעיצומו של משבר עולמי, על כולנו לנהוג באחריות ולהשמע להנחיות הגופים המקצועיים על מנת לשמור על בריאות הציבור", המשיך כלפון, "הכדורגל מהווה ציר מרכזי בחברה הישראלית ועצירתו מסמלת את המשבר הקשה אשר פוקד אותנו, אולם אנו בטוחים כי בהתנהגות אחראית נוכל להתמודד עם הוירוס שתקף אותנו ולחזור לשגרה מחוזקים".

"אנו ממשיכים להיות בקשר רציף עם כל הגורמים המקצועיים ונקווה כי המשבר יחלוף במהרה ונוכל לשוב ולקיים את משחק הכדורגל האהוב כל כך על כולנו. אני מאחל בריאות איתנה לכל עם ישראל ומייחל כי נצא מחוזקים מהמשבר שפוקד אותנו. שבת שלום לכולם", סיכם יו"ר המנהלת.

מוקדם יותר, יצאה הודעה על ביטול הליגות החובבניות בישראל, מה שהיווה את הסנונית הראשונה להפסקת הליגות המקצועניות. "הקצב בו הדברים משתנים בימים אלה הוא דרמטי, ומה שאתמול בערב נראה אפשרי והיה בחזקת מותר, הפך הבוקר לאסור", מסר יושב ראש ההתאחדות אורן חסון.

"אני סומך במאת האחוזים על השיקולים שמנחים את הגורמים המקצועיים במשרד הבריאות והנחיתי מיידתית לעדכן את כל המועדונים על ההחלטה", המשיך חסון, "עצירת הליגות החובבניות היא צעד כואב נוסף עבור הכדורגל הישראלי, אבל לא נותרה ברירה. נדע לצלוח יחד גם את המשבר הזה ולצאת מחוזקים. איחולי בריאות טובה לכולם וסוף שבוע משפחתי נעים".