שמעון אבוחצירה פרש: "לא אצליח לתת יותר 100%"

אליפות עם קריית שמונה, מלכות שערים, העפלה לפלייאוף ליגת האלופות וחוויה קצרה באירופה. הקריירה יוצאת הדופן של החלוץ בן ה-33 נקטעה בשל פציעה ממנה לא הצליח להתאושש: "אני פורש בראש מורם ומלא גאווה. נגעתי כמעט בכל תואר אפשרי בישראל"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  29.06.20 - 11:53
תחילת כתבה

בווידאו: שערו האחרון של אבוחצירה בקריירה

קריירה גדולה הגיעה לסיומה: שמעון אבוחצירה פרש מכדורגל בגיל 33. החלוץ לא הצליח להתאושש מפציעה קשה שעבר ולכן לא נותרה לו ברירה אלא לתלות את הנעליים ולומר שלום.

"כדורגל יקר, 20 שנה הדחקתי את הרגע הזה אך הגיע הזמן לומר תודה", פתח החלוץ בפוסט פרישה. "בראשונה תודה לבורא עולם שהגשים לי את החלום להיות שחקן כדורגל, לשמח ילדים ובוגרים מידי שבוע. נגעתי כמעט בכל תואר אפשרי, מלכות שערים, עליתי ליגה, חוויתי חיי כדורגל באירופה, זכיתי באליפות, העפלתי לפליאוף ליגת האלופות, היום אני פורש בראש מורם ומלא גאווה".

"בכל שנותיי בכדורגל כשידעתי שאני לא יכול לתת את ה-100% לא הייתי עולה על המגרש. היום לצערי אחרי שנה של נסיון, אני מבין שאחרי הפציעה שעברתי לא אצליח לתת אף פעם את ה-100% שלי. רוצה להגיד תודה למאמנים, בעלים ואנשי המקצוע לאורך כל 20 השנים בהן הייתי שחקן. זכיתי להיות אצל הטובים ביותר רוצה להגיד לכם תודה ענקית".

"תודה למשפחה היקרה שלי שתמיד תמכו בי וכמובן אישתי היקרה שהייתה שם בכל רגע ובכל שניה זזה איתי לכל מקום, דאגה לשקט שלי גידלה את הילדים בנחת ולא גרמה לרגע אחד לאבד את הריכוז במהלך הקריירה שלי. מבטיח להעביר לדור העתיד את כל הכלים שגם הם יגשימו את החלומות שלהם".

החלוץ סבל מפציעה טורדנית בשנתיים האחרונות ממנה הוא מתקשה להחלים ולכן ירד מליגת העל בעונה הנוכחית. משחקו האחרון היה בסוף פברואר ומאז לא הצליח לשוב לאימונים. בכל מקרה, הוא עשוי להמשיך בהפועל רמת השרון, כאשר על הכוונת תפקיד מקצועי במועדון.

כזכור, החלוץ היה חלק משמעותי מאליפות ההיסטורית של עירוני קריית שמונה בעונת 11/12 ועונה קודם לכן גם זכה עם המועדון בגביע הטוטו. בנוסף לכך אבוחצירה זכה במלכות השערים של ליגת העל בעונת 08/09 יחד עם אלירן עטר וברק יצחקי כשהשלושה הרשיתו 14 שערים כל אחד. בין לבין שיחק גם במכבי חיפה, בית"ר ירושלים ורשם שלוש הופעות בנבחרת ישראל.