הנה באתי הביתה: פבלו איימאר חוזר לריבר פלייט

14 שנים אחרי, הקשר בן ה-35 שב למועדון נעוריו: "הכבוד הכי גדול בשבילי". יתחיל להתאמן עם הקבוצה בשלב הראשון ואם ירשים יוחתם רשמית

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.12.14 - 09:41
איימאר הצעיר עם מרסלו גז'ארדו, היום המאמן שלו
איימאר הצעיר עם מרסלו גז'ארדו, היום המאמן שלו
תחילת כתבה

אחת התופעות היותר יפות ומוכרות בכדורגל הארגנטיני היא החזרה של כוכבים גדולים לקבוצות נעוריהם כדי לסיים את הקריירה. דייגו מראדונה עשה את זה, גם חואן ורון, חואן רומן ריקלמה ועוד רבים וטובים. היום (שבת) גם פבלו איימאר עשה זאת והלך בדרך של הגדולים ביותר כשהצטרף לריבר פלייט.

הקשר בן ה-35 שב למעשה לקבוצה בה החל את הקריירה המקצוענית שלו, אי שם בשנת 1996. "זה הכבוד הכי גדול שהייתי יכול לבקש", אמר איימאר, שמגיע לאחר סיבוב בליגה המלזית. "ריבר תמיד היתה בלב שלי ואני שמח שהדלת נשארה פתוחה עבורי".

איימאר לא שיחק כחצי שנה בשל פציעה שעבר ועל כן בשלב הראשון יצטרף רק לאימונים. עם זאת, אלא אם יקרה משהו בלתי צפוי - הוא יחתום רשמית בתחילת ינואר. "אני בטוח שהכל יסתדר", אמר המאמן מרסלו גז'ארדו. "נלווה את פבלו בתהליך ההתאוששות שלו, הוא שחקן נהדר עם איכויות אדירות".

איימאר עזב את ריבר בינואר 2001 ונרכש על ידי ולנסיה בסכום עתק באותם ימים של 24 מיליון יורו. הקשר הצעיר היה אחד הכשרונות הכי מבטיחים בעולם, אך בסופו של דבר - על אף שנתן שנים יפות בסך הכל וזכה בתארים - הקריירה שלו לא נסקה לגבהים שאותם ניבאו לו. אחרי שעזב את העטלפים, הוא שיחק בסראגוסה ובבנפיקה ליסבון.

כעת, הפרט הפיקנטי עם שובו של איימר לאיצטדיון המונומנטאל היא האיחוד שלו עם גז'ארדו. השניים שיחקו יחד בסוף שנות ה-90 בריבר הגדולה, שכללה בין היתר שמות כמו חבייר סביולה, מריו יפס, אנדרס ד'אלסנדרו וחואן פבלו סורין. האם פבליטו יעזור לריבר, שזכתה לא מזמן בגביע הסוד-אמריקנה, להחזיר גם את האליפות?