שייך למבוגרים: השחקנים שרוצים לנפץ שיאים

בופון, חואקין ומילנר מכוונים גבוה. כנסו לרשימה המלאה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.03.20 - 21:25
תחילת כתבה

יש האומרים כי העולם שייך לצעירים. לעומת זאת, יש שחקני כדורגל שלא מסכימים עם הביטוי ומבחינתם הם ימשיכו לשחקן כל עוד הגוף יאפשר להם זאת. למרות שהם כבר הרבה אחרי השיא השחקנים הבאים רודפים אחרי ספרי השיאים במטרה להיות גדולי הכובשים ובעלי מספר ההופעות הגדול ביותר.

לאחר שנים של שליטה בפסגת ההופעות של הסריה א', לפאולו מלדיני הצטרף חבר חדש בשם ג'אנלואיג'י בופון. שתי האגדות רשמו 647 הופעות כאשר, השוער בן ה-42 מעוניין להדיח את הסמל של מילאן משם בעונה הבאה. שחקן פעיל נוסף שנמצא גבוה בדירוג זה הוא פאביו קוואליארלה בן ה-37 שבמקום ה-27 עם 460 הופעות. כמו כן, המפציץ של סמפדוריה הבקיע 162 שערים כשהוא במקום ה-18, במרחק של 22 שערים מגבריאל בטיסטוטה מהמקום ה-12.

בספרד, חואקין חולם להיות השחקן עם מספר ההופעות הגדול ביותר. אגדת בטיס בן ה-38 רשם 544 הופעות שמקנות לו את המקום השלישי כשהוא נושף בעורפו של ראול כשהפער ביניהם הוא שישה משחקים בלבד. אגדת ברצלונה, אנדוני זוביזרטה עומד איתן בראש עם 622 משחקים. בפסגת דירוג הפיצ'יצ'י נמצא כמובן ליאו מסי עם 438 וככל הנראה הוא ישאר שם לתמיד. למרות זאת, אריץ אדוריס מבילבאו חולם להמשיך ולהתקדם ברשימה כשהוא במקום ה-18 עם 158 שערים.

מדינה נוספת בה יהיה קשה מאוד להדיח את מלך השערים היא גרמניה שם נמצא גרד מולר עם 365 שערים. למרות זאת, קלאודיו פיסארו בן ה-41 לא רוצה לעצור בקרוב כשהחלוץ כבש 197 שערים שמקנים לו את המקום השישי. הפרואני במרחק של 16 שערים ממנפרד בורגסמולר במקום החמישי. גם במספר ההופעות פיסארו נמצא במקום מכובד. 487 משחקים ממקמים אותו 14 בדירוג של הבונדסליגה.

באנגליה, ג'יימס מילנר חולם לטפס למקום הראשון בשנים הקרובות כשהכולבויניק בן ה-34 רשם 534 הופעות בפרמיירליג עד כה שמקנות לו את המקום השישי. במקום השני נמצא אחד השחקנים הטובים באנגליה בכל הזמנים, ריאן גיגס עם 632 משחקים. סרחיו אגוארו מדורג רביעי בכל הזמנים במלכי השערים עם 180 כיבושים כשקון רוצה לעקוף את החלוץ של היריבה העירונית, אנדי קול שנמצא במרחק של שבעה שערים בלבד.