מסי או רונאלדו? ההסבר המלומד של איש מקצוע

דעה יש לכל אחד, זה נכון, ובכל זאת כדאי לקרוא את מה שיש לג'יימי קראגר לומר. הסמל של ליברפול בעבר ופרשן כדורגל בהווה סיפק זווית מעניינת לסוגיה. ומה אתם חושבים?

מערכת אתר ערוץ הספורט  28.03.20 - 09:01
תחילת כתבה

זו שאלה שאין ולא תהיה עליה אף פעם תשובה חד משמעית - ובדיוק בגלל זה היא מעוררת כל כך הרבה אמוציות. ליונל מסי וכריסטיאנו רונאלדו נמצאים בקרב טיטאנים כבר למעלה מעשור, שיצר גם ויכוח סוער לאורך השנים בין האוהדים של זה למעריצים של ההוא. אף צד, כך נדמה, לא יצליח לעולם לשכנע את השני כי האמת נמצאת אצלו, כאשר לכל אחד יש דעה מוצקה בנושא.

כן, לכל אחד יש דעה. זה ברור. ואף דעה בנושא זה היא לא פסולה מהיסוד. ובכל זאת, יש גם את הדעות, ובכן, שמגיעות מאנשי מקצוע - כאלה שהיו שם, על כר הדשא, וראו הכל מהכל. שוב, לא מוכרחים להסכים גם איתן, אבל מותר לקבל כי מדובר בדעות "מלומדות" יותר. בכל זאת, אלה אנשים ששיחקו את המשחק וחוו אותו יותר מאחרים.

אז מדוע ההקדמה הארוכה הזו, אתם שואלים? ובכן, כי ג'יימי קראגר, אגדת ליברפול ופרשן כדורגל בהווה, התייחס לסוגיה הבלתי-פתורה - ליאו מסי או כריסטיאנו רונאלדו - וסיפק זווית מעניינת וברורה מאוד מבחינתו בנושא. שווה קריאה.

תחילה, התייחס אלוף אירופה לשעבר (2005) לביקורת שנשמעת כלפי מסי על כך שלא חיפש אתגר מחוץ לברצלונה, בזמן ש-CR7 הוכיח את עצמו באנגליה, בספרד וכעת גם באיטליה. "אני חושב שזו בדיוק הסיבה מדוע רונאלדו בוחר לעבור. אני חושב שהוא יודע כי הוא תמיד נתפס מאחורי מסי, וכך הוא מבדיל את עצמו ממנו. הוא יכול לומר שהוא זכה בכל הליגות האלה וכבש המון בכולן. זה מצייר אותו באופן שונה ממסי, זה חכם מצידו", הסביר קראגר.

בלם העבר הוסיף באותו עניין: "אני לא חושב שפאולו מאלדיני ופרנקו בארזי הם שחקני הגנה פחות טובים רק כי מעולם לא עזבו את מילאן. אז זה לא ישנה את הדעה שלי לגבי מסי. כלומר, למה לעזוב את ברצלונה? זה טיפשי. הוא במועדון-על, הוא השחקן הכי טוב שם. אז כל הכבוד לרונאלדו על המעברים שלו, אבל זה לא משהו לבקר את מסי בגללו".

לעיתים קרובות, ההשוואה בין השניים נמדדת רק על פי מספרים יבשים. לגבי זה, לקראגר יש מסר חד וברור: "כדורגל הוא לא רק סטטיסטיקה של שערים ובישולים. לפעמים זה פשוט להישען אחורה ולצפות במשחק והוא גורם לך לחייך וגורם לך לצעוק 'וואו'... ולמסי יש יותר מהרגעים האלה".

"מרגיז אותי שאנחנו שופטים את השחקן הטוב בעולם על פי כמות השערים. זה כמעט כמו 'רונאלדו כבש צמד, מסי החזיר בשלושער'... כשאני גדלתי על כדורגל, הסקורר אף פעם לא היה השחקן הכי טוב בעולם", המשיך הפרשן המלומד, "אתה יכול לטעון שרונאלדו הוא אולי הסקורר הגדול ביותר בכל הזמנים, הוא מסוגל לכבוש באין-ספור דרכים... והוא כנראה ישבור את כל השיאים של שערים".

איפה ה'אבל', אתם שואלים? הנה. "ראינו שערים יפים בעבר, אנחנו רואים שערים בכל משחק. אבל מסי... הוא עושה דברים שנראה שאף אחד אחר לא יכול לעשות - הוא עושה דברים שעוצרים את נשימתך. רונאלדו לא יכול לעשות את הדברים שהוא עושה, כמו לשחק במרכז הקישור ולהכתיב את קצב המשחק. ובגלל כל זה אני תמיד אציב את מסי מעל רונאלדו בדיון הזה".