הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

זיוף בקצב הסמבה: 10 הפספוסים של הכדורגל הברזילאי

הם סומנו כדבר הבא, אבל לא עמדו בציפיות. הבלם שהצית לעצמו את הבית, השחקן היקר בעולם באותה תקופה והכישלון הגדול של פרגוסון. עשרה מהפספוסים הגדולים של ברזיל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.04.20 - 18:44

העם הברזילאי סיפק סופרסטארים רבים לכדורגל העולמי לאורך ההיסטוריה, אבל לצד זאת - גם לא מעט נפילות. לכבוד יום הולדתו ה-49 של "החיה" אדמונדו (שחל ביום חמישי), בחרנו להיזכר ב"מיטב" הפספוסים של הכדורגל הברזילאי. רובם סומנו מגיל צעיר כדבר הבא במולדתם ובכדורגל העולמי, אך בשל פציעות, אורח חיים לא ספורטיבי ובעיות מנטאליות - הם לא הצליחו לגעת בפסגה באמת. השחקן שהצית את ביתו ונכלא, הכישלון הגדול ביותר של פרגוסון והנפילה עם השחקן היקר ביותר בעולם. כל הפרטים בהמשך.

דנילסון
השחקן היקר ביותר בעולם בשנת 1998. מספר שבועות אחרי שהפסיד בגמר המונדיאל לצרפת, בטיס רכשה את דנילסון בן ה-20 תמורת סכום יוצא דופן באותם ימים - 21.5 מליון יורו. שנתיים בלבד אחרי שהגיע לספרד, אמן הכדרורים חסרי התכלית מצא את עצמו יורד לליגה השניה כשהוא לא מצליח לעמוד בציפיות. למרות שבטיס נתנו לקיצוני צ'אנס ארוך שנמשך שש עונות דנילסון לא עמד בציפיות ועזב בבושת פנים. הברזילאי החל במסע נדודים ברחבי העולם ואף הגיע לערב הסעודית, ויאטנם ויוון.

אדריאנו
ה"קיסר" היה לתקופה קצרה אימת ההגנות של הסריה א' כשהוא נראה באינטר כמו היורש של רונאלדו. כשהוא חלוץ צעיר בבדרך לפסגה אדריאנו חווה טרגדיה ששינתה את חייו לרעה: המוות של אבי הרס אותי, הייתי בדיכאון עמוק". החלוץ התחיל ניסה להקל על היגון דרך הטיפה המרה, העלה משקל רב תוך כדי וגרם לבעיות רבות שבסופו של דבר גרמו לאינטר לשחרר אותו. כשנה אחרי שהנראזורי שחררו אותו אדריאנו חתם לשלוש שנים ברומא אך שוחרר במפתיע כעבור שבעה חודשים בלבד כשהוא לא מצליח למצוא את הרשת בקדנציה זו.

רוביניו
הכישרון הגדול סומן מגיל צעיר בתור הבטחה גדולה ואפילו השווה לפלה האגדי ולא רק משום שגדלו באותו מועדון - סנטוס. אחרי מרדף בין ברצלונה וריאל מדריד, פלורנטינו פרס הצליח לשים את היד על היהלום תמורת 25 מליון יורו. למרות התחלה לא רעה במדי הבלנקוס, רוביניו מעולם לא הצליח להשתדרג מבחינה פיזית ודבר זה היווה חיסרון גדול מאוד שמנע ממנו לקחת את הקריירה קדימה. על אף ניצוצות במדי מנצ'סטר סיטי ומילאן החלוץ לא הצליח לעמוד בציפיות העצומות שהודבקו לו ואת השנים האחרונות של הקריירה הוא מבלה בליגה הטורקית.

אלשנדרה פאטו
כשהיה בן 18 בלבד רכשה מילאן את החלוץ ומהרגע הראשון היה נדמה כי הוא הדבר הבא של הכדורגל העולמי ונבחרת ברזיל. לאחר שלוש עונות נהדרות בהן רשם מספר דו ספרתי של שערים הגיע הצניחה של "הברווז" בעקבות הפציעות הרבות. במשך שנתיים פאטו ניסה לחזור לתלם אך הוא מעולם לא חזר להיות אותו השחקן ובסופו של דבר נפלט בחזרה לברזיל.

אדומנדו
תערבבו גאונות, אגו גדול, אי יציבות ובעיות משמעת בפעם לפעם ותקבלו את אדומנדו. למרות שהחלוץ מלא התשוקה רשם הצלחה גדולה במולדתו כשיצא לשחק באיטליה הדברים לא עבדו. עונה אחת במדי פיורנטינה ופחות מעונה במדי נאפולי הספיקו לאדומנדו באירופה לפני שחזר לברזיל מכיוון שאף קבוצה לא רצתה להמר עליו.

קלברסון
הברזילאי הראשון בתולדות מנצ'סטר יונייטד זכה בתואר המפוקפק - ההחתמה הגרועה בעידן אלכס פרגוסון. קלברסון הגיע לשדים האדומים בקול תרועה אחרי המונדיאל המוצלח שלו בו זכה עם ברזיל ב-2002. שנתיים בלבד במדי היונייטד הספיקו לברזילאי לפני שפרגוסון הבין את הכישלון הגדול ובחר למכור אותו אפילו במחיר הפסד גדול לבשיקטאש הטורקית.

קרלון
הלהוטטן שהמציא את "כדרור כלב בים" - הקפצת הכדור באוויר תוך כדי ריצה איתו כאילו הוא דבוק למצח, ישאר לנצח בתור סנסציית יוטיוב ותו לו. אינטר רכשה את קרלון בגיל 20 אחרי שהבינה שמדובר בשחקן מיוחד. לאחר ארבע שנים של השאלות, בהן גם לא הירבה לשחק בשל פציעות, מצא את עצמו בליגה היפנית, כשהוא לא זכה לשחק במדי ההנראזורי אפילו פעם אחת. עד שפרש קרלון הספיק לשחק גם בארה"ב, מלטה וסלובקיה.

ברנו
בלם באיירן מינכן לשעבר זכור בעיקר בתור העובדה ששרף לעצמו את הבית במכוון ובשל כך נכנס לכלא למשך כמעט ארבע שנים. ברנו נרכש מסאו פאולו תמורת 12 מליון יורו לאחר שמגדולות היבשת רדפו אחריו ובסופו של דבר נחת בבוואריה. הפציעות והתחרות הגדולה על חולצת ההרכב מנעו מהברזילאי לעשות את הצעד קדימה. לאחר חמש עונות כושלות בהם רשם 28 משחקי בונדסליגה בלבד הגיע החותמת עם הצתת ביתו וגרימת נזק של 1.3 מליון ירו ולאחר ששוחרר מהכלא גורש בחזרה לברזיל.

קייריסון
הברזילאי המוכשר משך את תשומת הלב של אריות אירופה אך בסופו של דבר ברצלונה היא זו שהצליחה להנחית את קייריסון בן ה-20 תמורת 14 יורו. החלוץ מעולם לא קיבל את הצ'אנס שלו בבלאוגרנה ואחרי חמש שנים של השאלות, בהן נכשל בכמעט כל אחת מן הקבוצות, קייריסון חזר לברזיל עם הזנב בין הרגליים.

רפאל סוביס
שמונה שנים אחרי שבטיס נפלו עם דנילסון הגיע כישלון הגדול של סוביס. החלוץ הצעיר והמוכשר עורר הדים רבים ברחבי אירופה ובסופו של דבר האנדלוסים החתימו אותו תמורת 8.5 מליון יורו. למרות שמגיל צעיר סוביס הראה סימנים של פורענות לפציעות בטיס התעלמו מכך ובסופו של שילמו על כך ביוקר. שנתיים בלבד הספיקו לחלוץ בספרד לפני שנמכר לאיחוד האמירויות כשהוא כבש שמונה שערים בלבד במשך שנתיים.

מי לדעתכם במקום הראשון? ענו בסקר==>