הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"תחזרו עם הגביע, או שתחזירו את הכסף"

המסר המרתיע של נשיא גינאה לשחקני נבחרתו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.12.21 - 16:02

דמיינו לעצמכם את הסיטואציה הבאה: אתם שחקנים של נבחרת גינאה. אתם מתאספים בארמון הנשיא ומולכם עומד אדם שלפני חודשיים הפך לנשיא המדינה שלכם לאחר שהוביל הפיכה צבאית. האדם שעומד מולכם הוא לוחם יחידה מיוחדת לשעבר והוא כרגע מסתכל עליכם ואומר בפשטות: או שתנצחו, או שתשלמו.

ובכן, זו בדיוק הסיטואציה בה עמדו שחקני נבחרת גינאה כשהגיעו לארמונו של נשיא המדינה החדש, ממאדי דומבויה, לטקס לכבוד יציאתה של הנבחרת לאליפות אפריקה. "עליכם להילחם במגרש כמו חיילים. דרך היכולת שלכם העם הגינאי ימצא את האומץ והכבוד ששוכנים בו", אמר לשחקנים הנשיא הטרי, שכאמור הוביל הפיכה צבאית מוצלחת לפני כחודשיים ומאז מכהן כנשיא גינאה. אם המילים שלו היו נאמרות על ידי כל אדם אחר, הן אולי היו גורמות למוטיבציה בקרב שחקני הנבחרת, אבל במקרה שלנו, לא כל המילים של דומבויה היו כאלה מרגיעות.

"תחזרו עם גביע אפריקה, או שתשלמו את כל הכסף שהשקענו בכם". כך חתם הנשיא את "שיחת המוטיבציה" שלו לשחקני הנבחרת, שכעת יטוסו לקמרון כשמילותיו של הנשיא יהדהדו בראשם, לטוב ולרע. על פי גורם בממשלת גינאה, השיחה הייתה מצוינת: "הנשיא נתן לשחקנים הרבה מוטיבציה, אנו מקווים שהמילים של הנשיא הרגיעו אותם".

בסוף המפגש קיבל מוחמד עלי קמארה, בלמה של יאנג בויז השוויצרית, דגל נשיאותי ורשמי מדומבויה, אותו ייקחו איתם השחקנים לקמרון. קמארה קיבל את הדגל במקומו של קפטן הנבחרת, נאבי קייטה, שנעדר מהמפגש. גינאה תתחיל את הקמפיין שלה ב-10 בינואר נגד נבחרת מאלאווי.