הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בית"ר היא אחת החלשות בליגה, אלי כהן לא אשם בהשפלה

המאמן הובס 4:1 על ידי ברק בכר וק"ש, אך שלמה שרף מאשים את השחקנים. אין לקבוצה הזו קישור, הגנה או התקפה ואם אלי טביב לא יביא חיזוק נרחב בחלון ההעברות, אז בבירה עשויים לדשדש עוד פעם בתחתית. לקהל אין כל סיבה לקלל

שלמה שרף
שלמה שרף  24.11.13 - 11:05
תחילת כתבה

התבוסה של בית"ר ירושלים, 4:1 להפועל קרית שמונה, אמש (שבת) בטדי, העלתה כמתבקש את השאלות - האם אלי כהן אשם ביכולת המביכה של הקבוצה והאם הוא צריך ללכת הביתה? ובכן, לטעמי ממש לא. כל מה שאלי כהן עשה העונה בבית"ר ירושלים הוא בבחינת להוציא מים מן הסלע.

בית"ר היא קבוצה חלשה מאוד עם הרכב שחקנים שלא מתאים ולא ראוי לליגת העל. אלי כהן מוכרח לעשות רכש רציני בחלון ההעברות הקרוב בחודש ינואר, על מנת שיצליח לחזק את הקבוצה. אם לא, אני צופה שהיא תיאבק ותילחם על החיים שלה בליגה. נכון שיש לבית"ר 14 נקודות, אבל זה הרבה יותר ממה שהיא שווה בפועל וזו דווקא תעודה להצלחה של המאמן. לדעתי, כיום זו אחת הקבוצות החלשות ביותר בליגה.

מדוע אחת החלשות? ובכן, לבית"ר אין הגנה, אין קישור ואין התקפה. לסיכום - פשוט אין כלום בקבוצה הזו. אם לג'ורדי קרויף יש אפשרות לבחור שחקן אחד שיעשה את הדרך על כביש 1 לכיוון תל אביב, הוא מוותר מראש.

אוהדי בית"ר מקללים בלי חשבון את אלי כהן? ובכן, הקהל צריך להגיד תודה גדולה לאלי כהן על הנקודות, כי גם הן יותר מדי. אלי טביב חייב להביא בינואר שני בלמים, שני קשרים, שני חלוצים ואפילו מגן. ובקיצור - כמעט הרכב שלם. דרושה מהפכה בבית וגן.

באופן כללי, המחזור אמש העלה יותר מדי שאלות וספקולציות בנוגע למאמנים. אני אישית לא חושב שיש מאמנים טובים יותר, שעומדים בצד ויכולים לעשות נסים ונפלאות. בדרך כלל יש נטייה להפיל את האשמה על המאמנים. זו שגיאה. למשל, במכבי פ"ת משחקים עם ילדים, שמעולם לא שיחקו קודם לכן בליגת העל. מדוע המאמן אשם בנפילה הזו? חומר השחקנים הוא לא מספיק טוב. וזו תופעה שנמצאת בלא מעט קבוצות בליגת העל. לכן, שום דבר לא באמת סגור בתחתית.