לא כוחות

אחת הקבוצות החלשות בתולדות הפועל מועמדת רצינית לירידה, וכואב הלב על ורמוט שמעבר שלו למכבי היה יכול להיות מושלם לשני הצדדים. פרימו ראה עוד דרבי צהוב, התרשם מדור פרץ וסימן למיץ' גולדהאר מטרה

משה פרימו
משה פרימו  03.02.15 - 11:00
אחת מטיילת לאליפות, השניה תרד ללאומית? (אלן שיבר)
אחת מטיילת לאליפות, השניה תרד ללאומית? (אלן שיבר)
תחילת כתבה

הדרבי התל-אביבי לא התעלה לרמה גבוהה ואני מאשים בכך רק את הפועל תל אביב, אחת הקבוצות החלשות בהיסטוריה של המועדון. אלי כהן אמר בסיום ששחקנים לא הבינו שהם משחקים בדרבי ואני אומר לו שהם לא אשמים - אותם שחקנים פשוט ברמה של הליגה הלאומית.

אלי כהן צריך להבין שאם הוא פותח מול הקישור האימתני של מכבי, עם צ'קול, מאנה ואבוטבול – אין לו סיכוי. משה אוחיון יכול היה לשחק במקום אחד מהשלושה. מכבי הייתה מנצחת בכל מקרה, אבל אוחיון היה מאיים על השער והיה מתאים יותר. כואב הלב על ורמוט. השחקן הישראלי הכי טוב, כשבכל הסגל של מכבי אין שחקן כל כך מוכשר, ופשוט אין לו עם מי לשחק. מכבי הייתה יכולה להיות שידוך מושלם עבור שני הצדדים.

אלי כהן אמר בסיום משחק הגביע שהקבוצה תתמודד נגד הירידה. הוא הכיר את הקבוצה, אז הוא לא היה צריך את ההפסד בגביע כדי לדעת את זה. למזלה של הפועל יש את עכו והפועל פ"ת, אבל אם פ"ת תתחזק ותשיג נקודות – הפועל תוכל למצוא את עצמה במצב ביש.

מכבי והפועל זה לא כוחות. בעבר היו תקופות שהפועל הייתה טובה יותר, אבל גם כשמכבי הייתה חלשה - זה לא היה נראה ככה. זה אמנם היה 0:2 אבל היה צריך להיגמר יותר. אם לא הטעויות של אלי חכמון, הפועל הייתה צריכה לקבל חמישייה, כשאדל מורחק ושני פנדלים לחובתה נפסקים.

לגבי מכבי אני לא מחדש דבר, היא תזכה באליפות ובפער של יותר מארבע נקודות. ק"ש וב"ש מאבדות נקודות מול קבוצות בינונית, מה שלא קורה לצהובים. עכשיו, בשלושה משחקים מול ק"ש, גביע וליגה, מכבי יכולה לגמור לה את העונה.

פאקו התעקש שוב לתת לערן זהבי לשחק חלוץ, למרות שהוא הרבה פחות טובה בעמדה הזו. עם הכניסה של בן בסט הוא היה מתחת החלוץ, שם הוא יותר טוב. כשהוא בא מאחור קשה יותר לשמור עליו. אגב בן בסט. אני זוכר את התמונה שהוא לא הוכנס למשחק, פאקו בא לנחם אותו. הפרצוף לא מתאים, כי אם מסי או רונאלדו היו מסופסלים ועושים פרצוף - אפשר היה להבין אותם. אבל בן בסט ממש לא יותר טוב מיתר החלוצים. במשך מחצית שלמה הוא לא היה מדויק, לא היה חד, לא הוכיח כלום ופעמיים היה אנוכי ואגואיסט. כך שאם הוא עושה פרצוף, גם יצחקי, פריצה ובדש יכולים לעשות פרצוף כזה.

דור פרץ היה מצוין. שחקן אינטליגנט שיכול להיות קשר ובלם. זה לא דבר של מה בכך שפאקו הספרדי מושיב בלם ספרדי בדרבי ונותן את המקום לשחקן צעיר כמו פרץ. אם הוא החליט לשים אותו במקום גרסיה, כנראה שבמכבי הבינו שיש להם את אחד משחקני העתיד של ישראל. יש ביקורת על פאקו, אבל מאמן שמנצח כל משחק ושומר את ה-11 הפותחים עד שעה לפני המשחק מגיע לו כל הקרדיט ואין לי ספק שהוא יצטרף לאוסקר וסוזה ברשימת האלופים של ישראל.

לשתי הקבוצות יש מטרות שונות. מכבי, וזו העבודה של ג'ורדי, חייבת לעלות לליגת האלופות. גולדהאר, עם ההשקעה הכספית וההחלטות הניהולית הטובות, מבין שיש לו ביד בכל שנה אליפות וקשה לקבוצות להתמודד מולו. הוא רוצה צ'מפיונס ואחרי 3 שנים עם ג'ורדי הוא חייב להגיע לשם. לעומת זאת, הפועל, בלי כסף, עם ההחלטות הנוראיות, הרכש הכושל וחוסר האמון של הקהל, צריכה השנה רק לנסות לשרוד בליגה.

ולסיום, אלי חכמון. נראה לכאורה שסיימת את המשחק בצורה נהדרת, לא היו תקריות ומכבי ניצחה. אבל אסור לשכוח שהיו שני פנדלים ברורים ואדל היה חייב להיות מורחק. רק תחשבו מה היה קורה באיגוד אם הפועל הייתה מנצחת או היה נגמר בתיקו. המצב באיגוד חמור, אבל הם לא מצליחים לפתור את הבעיות שחוזרות מדי משחק.