הקמפיין של 'אתנה': "מנצחות, בכל מגרש"

הפרוייקט הלאומי לקידום ספורט הנשים קורא לנשים בכל תחומי החברה לפרסם תמונה עם הסלוגן הנ"ל. גם ירדן ג'רבי נענתה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.03.15 - 09:55
על כל מזרן. גם ג'רבי התגייסה
על כל מזרן. גם ג'רבי התגייסה
תחילת כתבה

"מנצחת, בכל זירה", זו הסיסמא בקמפיין החדש של "אתנה" לקראת יום האישה שיחול ב-8 במרץ. הפרויקט הלאומי לקידום ספורט הנשים בישראל יוצא בקריאה לילדות, נערות ונשים מכל רחבי הארץ ומשלל תחומי עיסוק להצטלם עם שלט שעליו הסלוגן. מדובר בפרויקט התנדבותי, ללא כל כוונות מסחריות, שנועד להעלות את המודעות לעצמתן והצלחתן של נשים בתחומים שונים.

בימים אלה הועברה פנייה לעשרות נשים - חלקן מפורסמות - להשתתף בקמפיין וההיענות היתה גדולה "המטרה שלנו היא לקרוא לכל ילדה, נערה ואשה להצטלם עם השלט ולהראות לכולם באיזה תחום היא מנצחת - ספורט, לימודים, או כל תחום אחר. על ידי העלאת התמונה לרשת החברתית נוכל להעביר את המסר שנשים הן ווינריות, במגרש הספורט ומחוצה לו", הסבירו באתנה.

מיכל כפרי ירדני, יו"ר אתנה, הוסיפה: "למועצה הציבורית בראשותי יש אג'נדה חברתית מגדרית לפיה הספורט הוא כלי היוצר שיח מגשר בין פערים בחברה הישראלית. על המגרש כולן שוות". המנכ"לית עמרית ינילוב עדן: "לצערנו, נשים בישראל וברחבי העולם עדיין אינן בקדמת הבמה או אינן שוות בזירת הספורט. קיים פער, גם מספרית וגם תדמיתית בכל הנוגע לספורט. נשים, עוד בשלבים מוקדמים , נמנעות מסיבות שונות ומגוונות להכנס לעולם הספורט התחרותי".

הראשונות שנרתמו למשימה הן שגרירות אתנה: סילבי ג'אן, ירדן ג'רבי, מורן סמואל, דניאל פרנקל ואחרות, שהצטלמו עם השלט והעלו את התמונה לעמודי הפייסבוק שלהן.