הפסד ביתי: נדאל הפסיד למארי בגמר טורניר מדריד

הבריטי ניצח 2:6 ו-3:6 תוך שעה ו-28 דקות. זה היה הניצחון הראשון של מארי על נדאל לאחר שישה מפגשים בהם הפסיד על מגרש החימר. הספרדי ירד למקום ה-7 בעולם לקראת הרולאן גארוס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.05.15 - 22:16
תואר שני ברציפות על חימר. מארי (gettyimages)
תואר שני ברציפות על חימר. מארי (gettyimages)
תחילת כתבה

רפאל נדאל, המלך הבלתי מעורער של החימר, הפסיד הערב (ראשון) בגמר טורניר מדריד לאנדי מארי. הטניסאי הבריטי, לו זה היה תואר שני ברציפות על חימר (זכה בשבוע שעבר בטורניר מינכן) ניצח בקלות מפתיעה את השור ממיורקה תוך שעה ו-28 דקות בתוצאה 3:6 ו-2:6.

נדאל, שזכה בטורניר בשנה שעברה, קיווה לעשות זאת שוב, אך לא יכל למארי המצוין.זה היה הניצחון הראשון של מארי על נדאל במגרש החימר לאחר שישה מפגשים בהם הפסיד הבריטי. הספרדי, שלאחר ההפסד ירד למקום השביעי בדירוג העולמי, יגיע לטורניר הרולן גארוס בחודש במיקום בעייתי מבחינתו.

ולמשחק עצמו: מארי פתח מצוין את ההתמודדות, וכבר בתחילתה הצליח לשבור את ההגשות של  רפאל נדאל בדרך ל-0:3 מהיר. הספרדי עוד היה קרוב פעמיים לשבירה, אך מארי נחלץ מהנקודות הקריטיות בדרך ל-3:6 במערכה הראשונה. הבריטי פתח בטירוף את המערכה השניה ועלה ל-0:4, מצב ממנו נדאל כבר לא הצליח לחזור בדרך לסיום המערכה (והמשחק) שנגמרה בתוצאה 2:6.

"אני רוצה להודות לכל מי שהגיע לתמוך בנו היום", אמר הבריטי בן ה-27 בסיום והוסיף: "לשחק נגד רפא בספרד היה קשה בטירוף, אבל אלה הסיבות שבגללן אני משחק טניס". מארי המשיך: "להביס את נדאל על חימר זאת משימה קשה, אבל אני שמח שהצלחתי לעשות זאת. אני רוצה להודות לצוות שלי שהביא אותי בכושר נהדר לטורניר". ולבסוף פנה מארי ישירות לנדאל ואמר: "אני בטוח שעוד כמה שבועות אתה תחזור להציג את הטניס המצוין שלך, לפני הרולאן גארוס. אני בטוח שאנחנו נשחק עוד הרבה משחקים אחד מול השני".

נדאל מצידו הודה כי השחקן הטוב ביותר הערב ניצח: "מזל טוב אנדי, אתה עושה עונה נהדרת. היית יותר טוב היום, שיהיה בהצלחה ברולאן גארוס". לגבי עצמו אמר נדאל כי "זה היה שבוע חשוב מאוד בשבילי, שבוע חיובי. אני מקווה להצליח יותר באליפות צרפת הפתוחה (הרולאן גארוס)".

הדרך לגמר הייתה יחסית קלה לשניים, כאשר בחצי הגמר ניצח נדאל, (שדורג 3 בטורניר) את המדורג 7, תומאס בדריך 1:6 ו-6:7. מארי גבר על 4:6 ו-3:6 על קיי נישיקורי בדרך לגמר במדריד. המאזן בין השניים לאחר המשחק עומד על 6:15 לטובת נדאל, אך עם יכולת כמו שהציג מארי היום, הפער עלול להצטמק מהר, אולי אפילו ברולאן גארוס בחודש הבא.