הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חדרה תייצג את ישראל באליפות אירופה

זכתה בטורניר קטרגל של ספיישל אולימפיקס ומדינת הכדורגל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.08.18 - 16:25
תחילת כתבה

טורניר כדורגל חמישיות ראשון מסוגו לאנשים עם מוגבלות שכלית התקיים ברחובות.  הטורניר התאפשר הודות לשיתוף פעולה של ספיישל אולימפיקס ישראל ושל ארגון מדינת הכדורגל שחברים בארגון European Minifootball Federation. זהו הטורניר הראשון של ארגון ספיישל אולימפיקס ישראל המתחדש בימים אלו בישראל. דיור גל חדרה זכתה בטורניר ותיסע לייצג את המדינה בספטמבר באליפות אירופה בהונגריה.

האליפות האירופית מוארגנת על ידי איגוד הקטרגל האירופי, ה-European Minifootball Federation ובמימון האיחוד האירופי, כאשר טורניר המוקדמות בישראל אורגן במשותף על ידי עמותת ספיישל אולימפיקס וארגון מדינת הכדורגל בתמיכת מרכז הפועל ועיריית רחובות שיוצגה באירוע על ידי ראש העיר רחמים מלול.

זאת הפעם הראשונה שנערכת בישראל תחרות קטרגל לבעלי מוגבלות שכלית במסגרת בין-לאומית ששיאה יהיה במשלחת ספורטאים שתייצג את ישראל בתחרות בחו"ל. ראש עיריית רחובות, מר רחמים מלול הגיע לברך את הספורטאים ושופט הכדורגל הבינלאומי, לירן ריינשרייבר שפט את המשחקים. בטורניר השתתפו 3 קבוצות: דיור גל חדרה,  הרצון מנצח-אקי"ם רחובות ואגודת עמ"י באר שבע.

גון צורי מעמותת ספיישל אולימפיקס מסר: "ספיישל אולימפיקס יצא לדרך חדשה ויש לנו את הזכות להוביל להתוות את הדרך ולארגן אירועי ספורט מהסוג הזה עבור אותם אנשים עם מוגבלות קוגניטיבית. אנחנו פחות משלושה חודשים עובדים וכבר מצליחים להוציא לפועל טורניר ברמה גובהה. כל זה לא יכל לקרות ללא שיתוף הפעולה המדהים שיש לנו עם ארגון מדינת הכדורגל, עיריית רחובות, מרכז הפועל ועוד הרבה שותפים נהדרים לדרך - בסוף הכי חשוב לנו שגם החב'רה של ספיישל יזכו להזדמנויות להרגיש ספורטאים ואנחנו כאן כדי לייצר להם אותן ממש כמו שלספורט האולימפי והפארלימפי יש סיקור רחב והמודעות גדולה גם להם מגיע".

גם בארגון השותף, מדינת הכדורגל מאוד שמחו והתרגשו מהערב המיוחד. יאיר שר מסר: "שנים שאנחנו חושבים איך ליצור מסגרת משחק לבעלי מוגבלות שכלית במסגרת מדינת הכדורגל. אין לתאר מה זה עושה לספורטאים האלה לשחק במסגרת קבוצתית עם תלבושת על המגרשים הטובים ביותר. ועכשיו הם גם יצאו לטורניר בחו"ל, באמת שחוץ מ'וואו' אין הרבה יותר מה להוסיף".