רשמית: טיאגו סילבה נמכר לפאריס סן ז'רמן

הבלם הברזילאי עבר לבירת צרפת והפך לרכש הכי יקר בקיץ הנוכחי. זלאטן עדיין במילאן, הרוסונרי בעקבות טבס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.07.12 - 20:04
תחילת כתבה

חודש אחרי שסילביו ברלוסקוני הטיל וטו על העברת טיאגו סילבה לפאריס תמורת 47 מיליון יורו, הבלם הברזילאי נמכר לפ.ס.ז' תמורת סכום הנאמד ב-42 מיליון יורו ויחתום על חוזה לחמש שנים במועדון הצרפתי.

בהודעה רשמית בעקבות העסקה נכתב: "מילאן מכרה לפאריס סן ז'רמן את טיאגו סילבה", ובאתר הרשמי של הצרפתים צוין שהשחקן סגר לחמש עונות וצפוי להשתכר בסביבות 7.5 מיליון יורו מדי עונה.

העברתו של הבלם הברזילאי הייתה אמורה להתבצע כחלק מעסקה אפילו גדולה יותר, שכוללת גם את מכירתו של זלאטן איברהימוביץ' תמורת סכום כולל בסך 62 מיליון יורו. סוכנו של החלוץ השבדי הוותיק, המחזיק בחוזה לשנתיים נוספות במילאנו, סגר יום דיונים שלישי ברציפות עם הצרפתים בלי סיכום.

טיאגו סילבה בן ה-27, שהחל למעשה את הקריירה האירופאית שלו רק ב-2009 כשהגיע למילאן, עשה את הפריצה הגדולה שלו כשחקן פלומיננזה, במדיה שיחק שלוש עונות. עוד לפני שהגיע לסן סירו היה גורם משמעותי בזכיה של ברזיל במדליית הארד בבייג'ין ועם הרוסונרי קטף אליפות אחת ואת הסופרקאפ האיטלקי.

אם אכן זהו הסכום ששולם תמורתו (42 מיליון יורו), מדובר בהעברה היקרה ביותר של הקיץ הנוכחי. המוביל הקודם היה אדן הזאר הבלגי, שנרכש מליל על ידי צ'לסי ב-40 מיליון יורו. גם השלישי בדירוג שייך לפ.ס.ז', ששילמה 26 מיליון יורו לנאפולי תמורת אסקיאל לאבסי.

במילאן כעת מתכוננים לעזיבתו האפשרית של זלאטן איברהימוביץ', כאשר גם רוביניו מועמד לצאת. בסנטוס, קבוצתו לשעבר של הברזילאי, טענו שאין בכוונתם להחזירו בשלב זה. המועמד הבולט ביותר להצטרף לסגנית האלופה האיטלקית הוא קרלוס טבס ממנצ'סטר סיטי, כאשר המאמן מסימיליאנו אלגרי הבהיר כי הוא מעוניין גם בשותפו להתקפה, אדין דז'קו הבוסני.