הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פלקאו גמר את העונה ויחמיץ את המונדיאל

קולומביה בהלם: כוכב מונאקו קרע את הרצועה הצולבת בברכו ולא יוכל לשחק בששת החודשים הקרובים. הבלם שפצע אותו כבר קיבל איומים על חייו במייל. יש לנבחרת סיכוי בלעדיו בברזיל?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.01.14 - 16:38
תחילת כתבה

איך שנגיעה אחת קטנה בברך יכולה להרוס חלומות. כשרדאמל פלקאו נפל אתמול (רביעי) לדשא במשחק הגביע של מונאקו, מיליונים החסירו פעימה. החלוץ היה אמור להוביל בקיץ את נבחרת קולומביה למונדיאל, אבל אחרי בדיקת MRI התברר ש"אל טיגרה" קרע את הרצועה הצולבת בברכו וייעדר מהטורניר בברזיל.

פלקאו יצטרך להיעדר מהמגרשים במשך שישה חודשים לכל הפחות, ולא רק שהוא סיים את העונה בצרפת - הוא גם יחמיץ את הגביע העולמי וישאיר את קולומביה המלהיבה בלי הכוכב שלה והתקווה הכי גדולה של הכדורגל במדינה. יותר מכך, הפציעה מונעת מאוהדי הכדורגל לראות את אחד השמות הכי לוהטים מתחרה בתחרות הכי יוקרתית בענף. כזכור, קולומביה הוגרלה לאותו בית עם חוף השנהב, יפן ויוון.

מיד לאחר הפציעה, פלקאו המריא לפורטו כדי לפגוש את הרופא המומחה ז'וזה קרלוס נורונייה, שמוכר בכדורגל האירופי. אותו רופא סיפק את האבחנה הנוראית, והחלוץ בן ה-27 ייאלץ לעבור ניתוח בקרוב שאחריו תגיע תקופת שיקום ממושכת.

עוד לפני האבחנה, הפציעה מעוררת הדים גדולים והשאירה לא מעט אנשים מעורערים. אחד מהם הוא סונר ארטק, שעד אמש היה שחקן אלמוני בקבוצת שאסלה מהליגה הרביעית בצרפת, ומהיום יהיה האיש שפצע את פלקאו.  אותו ארטק כבר הספיק לקבל איומים על חייו דרך המייל, כך לפי כלי התקשורת באירופה, ובהחלט לא מדובר בעניין של מה בכך.

"מרגע הפציעה חשבתי רק על זה במהלך כל המשחק", אמר ארטק המתוסכל, שכמובן לא פצע במכוון את החלוץ, "לא העזתי לגשת אליו אחרי התיקול, כי היו לי רגשות אשם. לא אסלח לעצמי כל חיי אם העונה שלו נגמרה. בדיעבד אם הייתי יכול, הייתי נותן לו להבקיע ורק שלא ייפצע".

מאמן מונאקו קלאודיו רניירי יודע שבלי פלקאו, אפשר כנראה להשליך לפח את שאיפות האליפות של מונאקו, שגם כך מפגרת ב-5 נקודות אחרי האלופה פאריס סן ז'רמן. רניירי כועס, והוא לא מתבייש לומר בדיוק על מי. "אם הפציעה של פלקאו חמורה, זו תהיה אשמתו של השופט", אמר האיטלקי בזעם, וטען כי עבירות קודמות לא גררו כרטיסים צהובים, שאולי היו מונעים את הפציעה, "הוא נתן להם לשחק בצורה הזאת. כשיש עבירות כאלה צריך לשלוף כרטיס צהוב ואז אולי אדום. הפעם לא ראיתי אף אחד משניהם".