הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בוטל האדום נגד שחקן נאנט, ששופט בעט בו

שאפרון, שביצע את המעשה הביזארי נגד דייגו קרלוס, הושעה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.01.18 - 18:28

תגיות: נאנטפ ס ז'צרפתית

עשרות אלפי הצופים בסטאד דה לה בוז'ואור בנאנט חזו אמש (ראשון) במחזה נדיר. טוני שאפרון, שופט בינלאומי, איבד את העשתונות לאחר שנתקל ברגליו של שחקן הקבוצה המקומית, דייגו קרלוס, והוסיף חטא על פשע כששלף לעברו צהוב שני ואדום. החבורה של קלאודיו ראניירי הפסידה לבסוף 1:0 למוליכה, פ.ס.ז', אבל התוצאה תישכח מהר מאוד. בצרפת מיהרו להשעות את שאפרון מפעילות ולמשוך אותו מהמשחק שתוכנן לנהל ביום רביעי, עד שיתקיים דיון משמעתי בעניינו.

אחרי הצהריים פורסם בצרפת כי ועדת המשמעת של ההתאחדות הצרפתית החליטה לבטל את ההרחקו של קרלוס, והוא יוכל לשחק במשחקה של נאנט ביום רביעי מול טולוז. "לאחר שהוועדה בחנה את דו"ח השיפוט של שאפרון וראתה את התמונות מהמשחק, היא החליטה לבטל את הכרטיס הצהוב שקיבל דייגו".

שחקני נאנט סירבו להשלים עם המעשה של שאפרון וכמעט כולם יצאו פה אחד נגדו. "בהתחלה לא הבנתי, אבל אחרי שצפיתי בזה, זה נראה לי מוזר", ציין החלוץ, יאסין באמו, "רואים את השופט בועט בדייגו מאחור ובנוסף, הוא שולף אדום. אחרי מקרה כזה, אתה תוהה אם מתחת לחולצה יש לו אימונית של פ.ס.ז'. זו לא הפעם הראשונה שיש טעויות שיפוט בליגה הצרפתית".

ולנטין רונגייה המשיך באותו קו: "זה היה מגוחך. זו שערוריה. שאלתי אותו למה הוא שרק לעבירה והוא אמר לי שזה חוק חדש. אני יודע שקשה להיות שופט, אבל לפעמים אתה צריך לשאול את עצמך שאלות. אם שחקן היה עושה את זה, הוא היה מושעה ל-10 משחקים". שחקן ההגנה, לאו דובואה, טען כי שאפרון מצא תירוץ לבעיטה: "הוא אמר לי שהוא קיבל מכה ואחר כך החליק".

בצד המתון יותר, ואולי הג'נטלמני יותר, היה מאמן נאנט, קלאודיו רניירי, ששם את הזרקור על משהו אחר: "זו פעם ראשונה שאני רואה דבר כזה, אבל אני לא רוצה לדבר על השופט. אני חושב שדייגו קרלוס לא צריך לקבל השעיה. זה הכל".

מנגד, פ.ס.ז' השיגה ניצחון חוץ חשוב והגדילה את הפער בצמרת ל-11 נקודות. אונאי אמרי שמח על כל שלוש הנקודות, כשהקרב מול ריאל מדריד מתקרב בצעדי ענק. "הקבוצה הוכיחה שהיא יכולה לנצח גם משחקים כאלה, כשהיא מתקשה", אמר הספרדי, "נאנט קבוצה טובה שהפעילה עלינו הרבה לחץ והשחקנים הוכיחו אופי. למרות שהם היו טובים יותר במחצית השניה, הגיע לנו לנצח".