מעל כולם: אלבס הפך לשחקן המעוטר אי פעם

מגן פ.ס.ז' עקף את גיגס. דיווח: טוכל נבחר להחליף את אמרי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.04.18 - 13:15
תחילת כתבה

הראשון וכנראה לא האחרון. פ.ס.ז' קטפה אמש (שבת) את גביע הליגה הצרפתי עם ניצחון קליל בגמר, 0:3 על מונאקו. צמד של אדינסון קבאני ושער של אנחל די מריה סיפקו לאונאי אמרי קצת נחת בחודשים קשים, בהם חגות מעל ראשו השמועות בדבר מחליפו בעונה הבאה.

ב-ESPN מדווחים הבוקר שהבעלים, שייח תמים בין חמאד אל תאני, בחר בתומאס טוכל למאמן הבא וכי הוא יחתום על חוזה של שנתיים לפחות לאחר שיסכם את תנאיו. המקור המוזכר בדיווח מדגיש שטרם נחתם איזשהו הסכם.

גם לאחר שטוכל יחתום, ההודעה הרשמית לא צפויה להגיע עד לסיום העונה כדי לתת לקבוצה לסיים את משימותיה בליגה ובגביע בימיו האחרונים, ככל הנראה, של אמרי בתפקיד. בשבת, נשיא באיירן מינכן קרל היינץ רומניגה אישר כי טוכל התחייב למועדון אחר כשדחה את הבווארים.

בצרפת, הנשיא נאסר אל חלאיפי התייחס לשמועות: "אנחנו מאוד מרוצים מהניצחון, שיחקנו היטב. המאמן שלנו הוא אונאי ואנחנו תומכים בו. כל יום אני רואה את השמות שכותבים כמחליפיו. הוא המאמן שלנו וכל המועדון מאחוריו".

אמרי עצמו סיפר אחרי הניצחון: "אני נהנה מכל רגע, אני בונה עתיד לעצמי ולמועדון. אני רק חושב על ההווה". עוד הוסיף לגבי התואר: "הגיע לנו לנצח. כל התארים מספרים סיפור חדש. פ.ס.ז' מתקדמת. מכך שהיא מתחזקת בצרפת, היא יכולה לצמוח גם באירופה. המועדון בכיוון הנכון כדי להפוך לטוב ביותר בעולם. הפרויקט יציב מאוד, רק צריך התמדה וסבלנות".

דני אלבס, שהפך לשחקן המעוטר ביותר בהיסטוריה עם תארו ה-36 בקריירה (עקף את ריאן גיגס וקני דלגליש), פרגן לקיליאן אמבפה, שבישל פעמיים: "הוא תופעה. הוא מדהים, אבל יש לו עדיין דברים ללמוד. הוא צריך להבין את המשחק טוב יותר. הוא עדיין צעיר מאוד, אבל הוא כבר לא פוטנציאל. מה שהוא עושה קונקרטי. אנחנו מאוד שמחים שהוא איתנו, מאושר שהוא בצד שלי".

בצד המפסיד, רדאמל פלקאו תקף את השופט על פסילת השער שלו שהיה מצמק את התוצאה ל-2:1: "זה מתסכל. השופט השתמש בווידאו רק למצבים שהיו לטובת פ.ס.ז'. בשער שלי לא. במחצית השנייה, קבאני נגע בכדור בידו. הוא לא עצר את המשחק. פ.ס.ז' הייתה טובה והבקיעה שלושה שערים, אבל זה עדיין קצת מתסכל כשההחלטות הן רק לטובתה".