עצוב: החיפושים אחר אמיליאנו סאלה הופסקו

משטרת גרנזי הודיעה: "הסיכויים למצוא את המטוס קלושים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.01.19 - 17:35
תחילת כתבה

לא יהיה פה נס. שלושה ימים אחרי התרסקות המטוס של אמיליאנו סאלה, הוחלט להפסיק את החיפושים. משטרת גרנזי, אחד מאיי התעלה בין צרפת לאנגליה, הודיעה הערב (חמישי) כי אבדו הסיכויים מציאתו של חלוץ קארדיף שנקנה רק בשבוע שעבר ע"י הקבוצה תמורת 15 מיליון ליש"ט מנאנט.

הארגנטינאי שהיה על המטוס יחד עם הטייס דייויד איבוטסון, היה בדרכו לקארדיף בערב יום שני, אך בשלב מסוים נעלם מהרדאר. בהצהרה ששחררה המשטרה נכתב: "למרות הניסיון הרב שעשינו בחיפוש אחר המטוס, כ-2,700 קילומטרים רבועים ובדיקת הטלפון דרך לווין, לא הצלחנו לאתר את המטוס או הנוסעים".

עוד נכתב: "חיפשו למעלה מ-80 שעות במצטבר עם שלושה מטוסים וחמישה מסוקים. שתי סירות הצלה היו מעורבות, כמו גם עזרה מסירות נוסעים נוספות וסירות דייג. בחנו את כל המידע שיש ברשותנו, כמו ציוד החירום שהיה על המטוס, קיבלנו החלטה קשה והיא להפסיק את החיפוש. הסיכויים לשרוד בשלב זה הם קלושים".

קודם לכן ומלבד להקלטה המזעזעת של החלוץ עוד לפני ההמראה, ב"סאן" פורסם נתון מדאיג ומכעיס במיוחד. דגם המטוס איתו המריא סאלה, פייפר מאליבו, התרסק לא פחות מ-160 פעמים - הכמות הכי גבוהה בהיסטוריה - 55 מהן היו קטלניות. בעלי קרדיף מהמט דלמאן סיפר שהחלוץ הזמין את הטיסה בעצמו וסירב שהמועדון יעשה זאת.

מלבד זאת, מומחים ניסו לשער מה היה עלול לקרות למטוס ואחד מהם טען שישנם סימנים לכך שהצטבר קרח בכנפיים והטייס נאבק בכך בגובה של 700 מטרים מעל לפני השטח. בנוסף, הטייס הודה לפני ההמראה שהוא "מעט חלוד".

בינתיים, בפרמיירליג הבהירו לקרדיף שלמרות הטרגדיה, היא לא תקבל הארכה לחלון ההעברות כדי לחפש לעצמה חיזוק אחר. גם נציג הבעלים של קרדיף קן צ'ו הבהיר שעל המועדון צריך לחול אותם חוקים שחלים על שאר המועדונים בליגה למרות המקרה המצער.