אחרי ארבע עונות ברצף: פ.ס.ז' איבדה גביע

ראן ניצחה 5:6 בפנדלים (2:2 בתום 120 דקות) והניפה לראשונה מאז שנת 1971. אמבפה הורחק

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.04.19 - 00:55
(getty, Martin BUREAU)
(getty, Martin BUREAU)
תחילת כתבה

זאת פשוט לא העונה של פ.ס.ז'. למרות האליפות המוקדמת, הקבוצה החזקה והעשירה ביותר בצרפת לא תרצה לזכור את השנה החולפת, אחרי שהערב (שבת) הפסידה בגמר הגביע לראן, וקטעה את הרצף של ארבע הזכיות האחרונות. הקבוצה מצפון מערב צרפת השיגה את הגביע אחרי 5:6 בפנדלים (2:2 בתום 120 דקות) והפכה לקבוצה הראשונה מאז 2014 שזוכה בתואר שהיא לא הקבוצה מהבירה.

מדובר בגביע השלישי אי פעם של ראן, אחרי שהקודמים הושגו בשנים 1965 ו-1971. הקבוצה גם הגיעה לשני גמרים בעשור האחרון (2009 ו-2014), והפעם גם ניצחה למרות שמולה עמדה קבוצה הרבה יותר חזקה ממנה על הנייר.

זה גם היה משחק החזרה של ניימאר להרכב של פ.ס.ז', אחרי פציעה ממושכת שגרמה לו להיעדר מעל כשלושה חודשים. למרות הסגל הנוצץ והנוכחות של קיליאן אמבפה, המועמד לתואר נעל הזהב, האלופה פספסה הזדמנות להניף גביע חמישי ברציפות ו-13 אי פעם (מובילה עדיין את טבלת הזוכות).

זה התחיל דווקא לטובת פ.ס.ז', והיה נדמה שהיא תהיה בדרך לניצחון קליל. דני אלבס וניימאר עם שיתוף פעולה מצוין, אליו הם כל כך התגעגעו, הובילו ל-0:2 כבר אחרי 21 דקות. החלוץ בישל למגן בדקה ה-13, ושמונה דקות לאחר מכן קיבל הכוכב שחזר מפציעה בישול מדי מריה וכבש בעצמו.

בדקה ה-40 פרסנל קימפמבה כבש שער עצמי, ואדסון מקסר השווה בדקה ה-66 ושלח את המשחק להארכה. פ.ס.ז' רשמה 20 איומים במשחק הזה, כאשר קיליאן אמבפה היה הכי קרוב ל-2:3 עם כדור בקורה. היהלום הצעיר לא ירצה לזכור את המשחק הזה, בו הורחק בדקה ה-118 אחרי עבירה קשוחה ומסוכנת. ההרחקה תשפיע על המרוץ לנעל הזהב.

בבעיטות ההכרעה מהנקודה הלבנה אף שחקן לא החטיא בחמש הבעיטות הראשונות. כריסטופר אנקונקו שלח את הכדור שלו לשמיים במצב של 6:5, ושחקני ראן החלו בחגיגות.