ניימאר: "אקריב את החיים שלי למען פ.ס.ז'"

הכוכב לאחר הניצחון על בורדו: "קל יותר כשאמבפה על הדשא"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.09.19 - 08:50
תחילת כתבה

הניצחון 0:1 בחוץ מול בורדו סימן לפ.ס.ז' שהמעידה מול ריימס מאחוריה. אבל הנקודה העיקרית שתומאס טוכל יכול לקחת מההתמודדות היא החזרה המוצלחת של קיליאן אמבפה, שהתאושש מהפציעה הממושכת שלו. החלוץ הצרפתי בישל לניימאר את השער המנצח בדקה ה-70, וכל הכותרות לאחר מכן התעסקו ביחסים בין שני הכוכבים.

"אני שמח שהצלחתי לעזור לקבוצה, שמח שכבשתי", סיכם ניימאר. "זה טוב שהצלחנו להשיג שוב שלוש נקודות. אמבפה? שמח מאד שהוא חזר, ככה גם כל הקבוצה. הוא אחד השחקנים הטובים ביותר בעולם, קל לנו יותר לשחק כשהוא על הדשא. המהירות שלו ממש עוזרת לנו. כל שחקני פ.ס.ז' מעדיפים לראות אותו משחק. הקהל? היחסים יותר טובים היום לדעתי. זה כמו יחסים עם בת זוג. כשיש בעיה, כל אחד תופס פינה. אבל עם הרבה אהבה, הכל יחזור להיות רגיל. אני כאן כדי לשחק את התפקיד שלי ולעזור לקבוצה. אקריב את החיים שלי למען פ.ס.ז' ותמיד אנסה לזכות איתה בתארים".

אמבפה נשאל לגבי התקופה הארוכה בת היותר מחודש שהוא נעדר: "מרגיש טוב. זאת הייתה תקופה ארוכה, וזאת ההתחלה של החזרה שלי. חשוב מאד שלא אתדרדר. הייתי יכול גם לכבוש, אבל בסופו של דבר מסירת מפתח לניימאר עזרה לנו לנצח. הרגשתי טוב בהתקפה, וזה סימן טוב לעתיד. תקופת ההיעדרות הייתה קשה, חשבתי לעצמי 'איך הייתי יכול לגרום לכזה נזק?'. זה נפל עליי בפתאומיות. זה ממש השפיע עליי, בעיקר כשראיתי את הקבוצה מפסידה מול ריימס. בגלל זה רציתי לחזור כמה שיותר מהר. היחסים עם ניימאר? זה מבוסס על הגינות והערצה. אין פילטרים, אם משהו קורה אנחנו מדברים בינינו ופותרים הכל".

גם טוכל דיבר לאחר המשחק: "החיים יפים יותר כשיש איכות כזאת גם על הדשא וגם על הספסל. אני שמח מאד שיש לי שוב את אמבפה על המגרש ואת איקרדי על הספסל. אני שמח מאד על ההופעה של הקבוצה, אחת הטובות ביותר שלנו העונה במשחק חוץ. אמבפה וניימאר? שניהם אוהבים לשחק יחד. האישיות שלהם מתאימה אחד לשני, כולם מרגישים את זה. צריך כמובן למצוא את האיזון הנכון ביניהם. אי אפשר שהם תמיד יחפשו אחד את השני, אלא שיבינו תמיד מה ההחלטה הכי טובה לקבוצה כולה".