"מכבי עזרה": הנסיקה של ראיקוביץ' בצרפת

בסרביה הקדישו כתבה לשוער, שפורח מפתיחת העונה בריימס

מערכת אתר ערוץ הספורט  05.10.19 - 09:28
תחילת כתבה

עת חתם במכבי תל אביב בקיץ 2015, הוזכר פרדראג ראיקוביץ' כאחד השוערים המבטיחים ביותר בעתיד הכדורגל העולמי. עם כל הכבוד ליכולתו בליגת העל הישראלית לאורך ארבע השנים בקריית שלום, החל מהעונה השוער הסרבי מתחיל באמת לעמוד בציפיות הגבוהות.

ראיקוביץ' הצטרף בקיץ לריימס הצרפתית - רכש שבינתיים נראה כמו בינגו גדול של המועדון. שוער נבחרת סרביה שמר על שער נקי בחמישה מתוך שמונה מחזורים והוציא מהרשת רק ארבעה כדורים. השיא היה בניצחון החוץ על האלופה פאריס סן ז'רמן - גם בו שמר על שער נקי.

בעקבות נסיקתו בחודשים האחרונים של השוער בן ה-23, בסרביה הקדישו עבורו כתבה מקיפה, שבה סיפר על ההתאקלמות בצרפת, על התארים שזכה בהם לאורך הקריירה וגם על אליל נעוריו. בכתבה צוטט גם מאמן השוערים שלו בימיו בכוכב האדום בלגרד, שציין לטובה את התקופה של ראיקוביץ' במכבי תל אביב.

"זה היה צעד נכון בזמנו לעבור מהכוכב האדום למכבי תל אביב", הדגיש דושאן גאסיץ' והוסיף: "המהירות שבה הסתגל לליגה הצרפתית היא פנומנלית. אני מאמין באמונה שלמה שזה גם בזכות ההתפתחות שלו בסרביה ואחר כך בישראל, שם הוא צבר ידע וניסיון".

ראיקוביץ' עצמו הודה: "בכנות, חשבתי שייקח לי יותר זמן להסתגל בצרפת, אבל הייתי עם הקבוצה מתחילת ההכנות וזה עזר לי מאוד. כולם קיבלו אותי יפה ואני מאוד נהנה מכל הבחינות. היכולת בשער? אני רק מנסה לעשות את העבודה שלי ורוצה לשמור על שער נקי בכל משחק. הניצחון בפאריס היה בלתי ניתן לתיאור".

ראיקוביץ' נזכר בהמשך בתארים שזכה לחגוג לאורך הקריירה - אליפות במכבי ת"א, בין השאר - וגם סיפר ממי הוא שואב השראה: "ההצלחות בקריירה הם משהו שיישאר איתי לנצח. הלוואי שדברים דומים יבואו בעתיד הקרוב. תמיד הערצתי את איקר קסיאס. אני תמיד אוהב להיזכר במשחק נגדו בפורטו שבסיומו החלפנו חולצות".