רודי גרסיה מונה למאמנה החדש של ליון

אקס מארסיי ורומא יחליף את סילביניו שפוטר בשבוע שעבר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.10.19 - 16:28
תחילת כתבה

שבוע בדיוק אחרי שפיטרה את סילביניו, לאולימפיק ליון יש מאמן חדש. הקבוצה הצרפתית הודיעה היום על מינויו של רודי גרסיה, שחתם בקבוצה עד תום עונת 2020/21.

המנהל הספורטיבי של ליון, ז'וניניו, אמר: "בחרתי ברודי גרסיה כי הוא לוחם, וכמונו, יש לו שאיפה לזכות בתארים ולהצליח באירופה. מדובר מאמן מנוסה שכבר זכה בתארים. בראיונות היה לי חיבור אמיתי של כדורגל איתו. אנחנו מדברים באותה שפה מבחינת טקטיקה וסגנון משחק. הוא מאמין בכדורגל טכני והתקפי, כמו שליון דוגלת בו באופן מסורתי וישמח את האוהדים. בכל קבוצה שבה אימן, הוא הביא תוצאות מעל הממוצע ותמיד הפיק את המיטב מהסגל".

מועדון הפאר בצרפתי פתח רע מאוד את העונה תחת סילביניו, והוא מדורג רק במקום ה-14 עם תשע נקודות בלבד בתשעה מחזורים, בהם רשם שני ניצחונות בלבד. ההפסד בדרבי, 1:0 לסנט אטיין, חתם את גורלו של הברזילאי והוא סיים את דרכו בקבוצתו של ז'אן-מישל אולאס.

כעת, גרסיה ינסה להחזיר את ליון למסלול הניצחונות. הצרפתי בן ה-55 זכה עם ליל בדאבל ב-2011, ומאז הספיק לאמן גם את רומא ואת מארסיי, אותה עזב במאי האחרון ומאז נותר ללא קבוצה. בעוד קצת פחות מחודש, ב-10 בנובמבר, גרסיה יפגוש את האקסית לדרבי אולימפי לוהט בסטאד ולודרום, ואין ספק שתצפה לו קבלת פנים חמה במיוחד. מבחנו הראשון יהיה בשבת הקרובה, נגד דיז'ון.