מכוון גבוה: הזינוק המטאורי של ראיקוביץ'

אקס מכבי ל"לאקיפ": "מוכן להיות שוער ראשון בסרביה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  17.10.19 - 20:44
תחילת כתבה

אחד מסיפורי העונה בליגה הצרפתית, הוא ללא ספק פרדראג ראיקוביץ'. השוער הסרבי, שהוגדר כ"טוב בעולם לגילו", רשם צעד משמעותי קדימה כשעזב את מכבי תל אביב (בשורותיה חתם) ועבר לריימס. העלייה שלו היתה מטאורית: אחרי תשעה מחזורים, הקבוצה מהריביירה מחזיקה בהגנה הטובה ביותר בליגה (ספגה 4 שערים, כמו האלופה והמוליכה פאריס סאן ז'רמן) וראיקוביץ' זוכה לשבחים.

רגע לפני שיפגוש בשבת את מונפלייה, הסרבי הבינלאומי התיישב לראיון ב"לאקיפ" הצרפתי, בו דיבר על ההבדלים בין ישראל לצרפת, על ההתאקלמות בקבוצה החדשה - וגם על החלומות באשר לנבחרת.

"אני מרגיש כאן נהדר", הודה ראיקוביץ'. "אנשים קיבלו אותי בברכה, וגם בחדר ההלבשה כולם שם עבורי. אנחנו לא תמיד מבינים אחד את השני, אבל תמיד יש הומור. בנוסף, גם המשפחה הגיעה איתי אחרי הפגרה הראשונה. יש כאן סביבה נהדרת". באשר לעונה של ריימס, כצפוי לסרבי יש רק מילים טובות: "פתחנו את העונה היטב, אנחנו עובדים קשה בהגנה ומשתפרים. אנחנו יכולים להשתפר מבחינת היעילות ההתקפית. תמיד הייתי בצמרת, עוד מהתקופה בבלגרד, אני מקווה שאוכל לקחת גם את הקבוצה הזו לצמרת הטבלה".

בהמשך, הסרבי התייחס גם להבדלים בין הליגה שעזב לזו שעבר אליה: "אני אוהב מאוד את הליגה הצרפתית. המשחק כאן יותר שוטף, יותר מהיר מישראל. השחקנים יותר טכניים וגם יש יותר בעיטות לעבר השער. חשבתי שייקח לי יותר זמן להתאקלם, אבל הצלחתי להסתגל מהר. אני מרגיש בנוח עם ההגנה שלא סופגת יותר מדי, אבל כעת נצטרך להיות מרוכזים בחלק הקדמי כדי שנמשיך ונצליח".

ולסיכום, הוא התייחס גם לסוגיית הנבחרת. למרות היכולת הטובה, הוא לא פתח במשחק מוקדמות היורו האחרון מול ליטא, כשאת מקומו תפס מרקו דמיטרוביץ'. "אני מוכן להיות השוער הראשון של הנבחרת", הוא הודה (ובמשחק הידידות מול פראגוואי הוא גם פתח). האם הזינוק המטאורי יימשך? המבחן שלו יתחיל בדיוק עכשיו, אחרי ההצלחה.