מבול של שערים. צפו: 2:4 לפ.ס.ז' על ליון

תחת גשם שוטף, טוכל נמנע מקאמבק וברח בפסגה. קבאני כבש

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.02.20 - 00:00
תחילת כתבה

בוידאו: התצוגה המדהימה של הקהל של פ.ס.ז'

זה היה אמור להיות קרב בין הראשונה לשנייה. אם תרצו, הקלאסיקו של הכדורגל הצרפתי. אבל בפועל זה היה עוד משחק ליגה, כזה שלא משפיע על כלום. ועדיין, המפגש בין פ.ס.ז' לליון, כהרגלו, סיפק את הסחורה. בשורה התחתונה, המוליכה ניצחה 2:4 והגדילה את הפער בפסגה ל-12 נקודות, אבל מה לא היה לנו? שישה שערים, עוד שניים שנפסלו, השער העצמי הביזארי של השנה וקאמבק מרגש של איזה אחד, אדינסון קבאני, זוכרים אותו?

טרם ההתמודדות, נושא אחד העסיק את עיתונאי פאריס - כשירותו של ניימאר. הברזילאי, ספק בגלל פציעה וספק בגלל חגיגות יום ההולדת הגרנדיוזיות, לא נכלל בסגל של תומאס טוכל, אבל פינה מקום לקבאני, שתכף נגיע אליו. ניימאר אגב, לא היה לבד: גם צמד הבלמים, טיאגו סילבה ומרקיניוס, נעדרו בעקבות פציעות, כאשר גם חואן ברנאט לא נכלל בסגל בגלל מחלה. וכך, יצא לו לדרך המשחק ב'פארק דה פראנס', כשמטרה אחת נמצאת בראשו של טוכל: הגדלת הפער בפסגה.

את המשחק עצמו אפשר לחלק לשניים: המחצית הראשונה בסימן פ.ס.ז', והמחצית שנייה הפוכה לחלוטין. האלופה עשתה ככל העולה על רוחה בחצי הראשון. היא שלטה בקצב, הניעה את הכדור בחצי המגרש של ליון ללא מפריע ועלתה על לוח התוצאות. לא פעם, לא פעמיים וגם לא שלוש פעמים - אלא ארבע, אבל במחצית מהפעמים הקוון התערב ומנע מליון תבוסה כבר אחרי 45 דקות של כדורגל. והכובשים? כרגיל. די מריה פתח, אמבפה הוסיף ואיקרדי קינח פעמיים, אך כאמור, שעריו נפסלו.

המחצית השנייה כבר הייתה אופרה אחרת לחלוטין. נכון, היא התחילה בדיוק כמו הראשונה: די מריה הוציא מתפרצת, הגנת ליון נכנסה ללחץ ופרננדו מארסל כבש שער אדיר, אבל לרשת הלא נכונה. אלא שהחל מאותו הרגע, לאחר שמארסל האומלל כבר הוחלף, ליון התעוררה. תחילה זה היה מרטין טרייה שהשלים מתפרצת ראויה וצימק את התוצאה, כשלאחר מכן מוסא דמבלה הוסיף שער משלו ולרגע, נראה היה שהמשחק פתוח לחלוטין - אבל הגיע אדינסון קבאני.

החלוץ האורוגוואי - שעד לא מזמן כבר היה סגור באתלטיקו מדריד / קיבל הצעה מברצלונה / היה בשיחות עם צ'לסי - נכנס כמחליף בדקה ה-76 וארבע דקות מאוחר יותר סיים מתפרצת לפנתיאון, עלה על לוח התוצאות עם שערו ה-199 במדים הכחולים של פאריס וקבע את תוצאת המשחק. בסיום, 2:4 נהדר לפ.ס.ז' ב"קלאסיקו של צרפת".

מהלך משחק
למרות תצוגה יוצאת דופן של הקהל המקומי לפני השריקה, הפתיחה הייתה כל כולה של ליון. טרייה ניסה את מזלו ראשון, כשקיבל כדור באגף שמאל, פרץ למרכז ושיחרר בעיטה לא פשוטה בכלל - אבל הכדור חלף סמוך לעמוד של קיילור נבאס. 13 דקות חלפו, והגיע תורה של פ.ס.ז' להיכנס לעניינים. אמבפה שעט קדימה, חלף על פני כל ההגנה של ליון וכמעט הכניע את אנתוני לופס, שמנע מליון פיגור מוקדם.

בדקה ה-22 הפור סוף סוף נפל: אחרי כמה הזדמנויות קורצות של ליון שלא נוצלו, אנחל די מריה העלה את טוכל ליתרון מוקדם במהלך "אריאן רובן" קלאסי. הקשר פרץ למרכז, חלף על פני שחקן הגנה ובעט חזק ושטוח פנימה. חושבים שנגמר? הבליץ של פאריס נמשך ובגדול, אך שער מדהים של איקרדי בצ'יפ נפסל בטענה מוצדקת לנבדל. ועדיין, זה לא מנע מאמבפה להכפיל את התוצאה במתפרצת.

המחצית השנייה נפתחה בדיוק באותה צורה שהסתיימה הראשונה: פ.ס.ז' לחצה, וזה השתלם. טעות הגנתית הובילה לשער עצמי מהאומללים שראינו תוצרת פרננדו מרסאל (47), ששלח פצצה לשערו שלו. למזלה של ליון, טרייה עקץ חמש דקות מאוחר יותר והעלה את ליון על לוח התוצאות, ואם לא די בכך, דמבלה הוסיף שער משלו בדקה ה-60 והחייה מחדש את המשחק.  

אלא שכל זה היה הפורפליי לקראת כניסתו של אדינסון קבאני. החלוץ, שכבר היה רגל וחצי בחוץ, נכנס כמחליף וארבע דקות מאוחר יותר סיים התקפה נהדרת עם השער ה-199 שלו במדי פאריס. ועוד יותר מכך, הוא החזיר את הצבע ללחיים של טוכל, רגע לפני שליון מאזנת את התוצאה.

צפו בתצוגת של אוהדי פ.ס.ז' לפני המשחק >>