הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מארסיי: אנדוני סוביסארטה סיים את תפקידו

המאמן, ווילאש בואש ילך אחריו? טוכל ימשיך בפ.ס.ז'

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.05.20 - 22:03
תחילת כתבה

הליגה הצרפתית הסתיימה מוקדם מהצפוי בשל מגפת הקורונה ופ.ס.ז' הוכתרה כאלופה. בזמן שהקבוצה מתכוננת להמשך ליגת האלופות היא גם עוסקת בהכנות לעונה הבאה ועל פי דיווח של ה'לאקיפ', המאמן תומאס טוכל ימשיך לעונה שלישית במועדון. לצד המתרחש בפאריס, במארסיי לא שקט בכלל. אתמול (חמישי) המנהל הספורטיבי של המועדון, אנדוני סוביסארטה, עזב את המועדון.

אחרי השמועות, הודעה רשמית: המנהל הספורטיבי של מארסיי, אנדוני סוביסארטה, סיים את תפקידו במועדון. אקס ברצלונה, שנמצא בתפקיד מאז 2016, היה ביחסים מתוחים עם אנשי המועדון ולא ימשיך בעונה הבאה, כשמארסיי תפתח אותה בליגת האלופות. בעקבות העזיבה המתוקשרת, מי שעשוי להצטרף אליו הוא גם המאמן אנדרה וילאש בואש, שמקורב מאוד לסוביסארטה.

לעומת מארסיי, האלופה פ.ס.ז' מציגה שקט תעשייתי לא אופייני. בתחילת פברואר אחרי ההפסד של פ.ס.ז' בגרמניה לדורטמונד במסגרת שמינית גמר ליגת האלופות, עלו שמועות על עתידו של טוכל בבירת צרפת על רקע התוצאה ומערכת היחסים הפושרת עם המנהל הספורטיבי לאונרדו. בנוסף, מסימיליאנו אלגרי וסימונה אינזאגי הוזכרו כמועמדים אפשריים לרשת את תפקידו של טוכל בפ.ס.ז'.

עם זאת, פ.ס.ז' בסופו של דבר העפילה לרבע הגמר, כשגם הפגיעה הכלכלית ממגפת הקורונה משחקת לטובתו של טוכל. בצרפת מדווחים כי המועדון הפסיד 215 מיליון יורו ועלות פיטוריו יחד עם צוותו יגיעו ל-10 מיליון יורו, סכום אותו הבעלים הקטארים מעדיפים לא להוציא בשלב זה.