פ.ס.ז' בבעיה? "חוששים שהנזק יגיע עד 200 מיליון יורו"

קיצוצים? בצרפת דווח: שחקני הקבוצה נעלמו, אל-ח'ליפי זועם

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.05.20 - 19:06
תחילת כתבה

אם נסתכל על ההפסדים של קבוצות ישראליות בעקבות משבר הקורונה, לא משנה באיזה סוג של ספורט מדובר, כנראה שהמספרים יסתכמו, במקרה הרע, בכמה מילייונים בודדים - אבל מה קורה כשהתקציבים עולים לכמה מאות מליונים? על פי העיתון הצרפתי, 'ל'אקיפ', ההפסדים עולים בהתאם.

הליגה הצרפתית, כידוע, כבר הודיעה על הפסקת פעילות לאלתר. כתוצאה מכך, איגוד שחקני הליגה חתם על הסכם עם הליגה, לפיו הקיצוץ יותאם לשכר הספציפי של אותו שחקן. לשם הדוגמא, שחקן כמו ניימאר יכול לקצץ כ-50% משכרו, בעוד שחקן אחר יקצץ 20%. פ.ס.ז', האלופה הטרייה, לא חתמה על ההסכם הזה. 

נכון לעכשיו, שחקני פאריס נמצאים בחל"ת, כך שהם קיבלו 84% משכרם, טוענים בל'אקיפ. אלא שהנהלת המועדון לא רואה בכך הפחתה מספקת, מהחשש שהפסדי הקבוצה בתקופת הקורונה עלולים להגיע ל-200 מיליון יורו (!). נשיא פ.ס.ז', נאסר אל-ח'ליפי, לא מסתיר את חוסר שביעות רצונו מהעובדה שהשחקנים לא עונים לקריאותיו, גשבל'אקיפ טוענים שהוא אף הרים את הקול בדלתיים סגורות על כמה וכמה שחקנים - מאחר ואלה אפילו לא הרימו את הטלפון כדי לנהל מו"מ.

בצרפת הוסיפו שהנהלת הקבוצה מפעילה לחץ רב על כוכביה על מנת שיפחיתו בדרישותיהם, כשבמוקד נמצא טיאגו סילבה - שחוזהו מסתיים ב-30 ביוני והוא אינו מעוניין להפחית במיליון היורו (ברוטו) בחודש אותם הוא אמור להרוויח. בנוסף, הברזילאי לא מעוניין לעזור להנהלה בשכנוע חבריו לסגל לקצץ בשכר, כשהדגש כמובן, על שניים שמרוויחים קצת יותר מהשאר: ניימאר וקיליאן אמבפה.