נשיא ליון: "לפתוח מחדש את הליגה הצרפתית"

אולאס קרא לכינוס חירום של המנהלת, לאחר הודעת רוה"מ

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.05.20 - 20:33
תחילת כתבה

חודש עבר מאז ביטולה של הליגה הצרפתית (והכתרתה של פאריס סאן ז'רמן לאלופה), וכעת - נשמעים שם קולות אחרים: נשיא ליון, ז'אן מישל אולאס הודיע הערב (שישי) כי הוא קורא לכינוס של מנהלת הליגה, על מנת לחדש את המשחקים. "אנחנו נדרוש שהעונה תושלם, או שיתקיימו משחקי פלייאוף", אמר אולאס בראיון לרשת טלוויזיה מקומית. מאוחר יותר, הקבוצה פרסמה הודעה רשמית בעניין.

הדברים מגיעים לאחר הודעתו של ראש הממשלה, אדוארד פיליפ, כי אירועי ספורט מקצועניים יוכלו להתקיים אחרי ה-2 ביוני (כלומר, בשבוע הבא), במסגרת הקלות נוספות בסגר שיתקיימו במדינה בימים הקרובים. נושא אחר שנמצא ברקע, הוא העובדה שכל הליגות הגדולות באירופה חודשו או שהוצב תאריך לחזרתן - בבונדסליגה כבר משחקים, ובאנגליה ספרד ואיטליה, ככל הנראה, יחזרו לשחק באמצע החודש הבא.

כזכור, ב-28 באפריל הודיעה מנהלת הליגה בצרפת כי העונה תיעצר לאלתר, ופאריס סאן ז'רמן (שעמדה בראש הטבלה בפער גדול) כבר הוכתרה לאלופה. זאת, בעקבות ההגבלות בשל התפרצות נגיף הקורונה במדינה. חשוב לציין, כי ליון (כמו גם פ.ס.ז') הן נפגעות ישירות מהפסקת העונה, שכן הן אמורות להתמודד במסגרת ליגת האלופות - שלפי כל הדיווחים, אמורה להתחדש בעצמה בחודש יולי.