הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

זה מדעי: ראיקוביץ' השני בטיבו בעולם

מחקר חדש דירג את השוערים הטובים ביותר. אובלק בפסגה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.06.20 - 14:18
תחילת כתבה

פרדראג ראיקוביץ' סומן כבר בגיל צעיר כהבטחה גדולה אך הדרך שלו למעלה הייתה איטית ממה שהוא ציפה. במשך ארבע שנותיו בכבי תל אביב הסרבי הראה שהוא גדול על הליגה שלנו אך בכל זאת זכה רק באליפות אחת ופעם אחר פעם נכשל עם הקבוצה באירופה. מעטים האמינו שעונה אחת בקבוצת תחתית בצרפת תזניק אותו לתודעת העולם אך ראיקוביץ' הוכיח לכולם שהוא כוח שאי אפשר להתעלם ממנו.

במחקר חדש של 'ProFootballDB', חברה המתמחה באנליטיקה של הענף, הסרבי קיבל הכרה לעונה האדירה שהוא הציג במדי ריימס כשנבחר למקום השני בעולם מבין השוערים. המחקר נתן קרדיט רב ליכולת של ראיקוביץ' בהצלחה של קבוצתו שסיימה את העונה במקום השישי בטבלה. השוער ספג 21 שערים ב-28 משחקים בלבד, כשבכל הקריירה שלו ספג 214 שערים ב-272 משחקים, כלומר 0.79 שערים למשחק.

אל המקום הראשון הגיע יאן אובלק שנחשב בעיני רבים כשוער הטוב בעולם. הסלובני מחזיק במאזן ספיגות השערים הטוב בעולם מבין אלו ששיחקו לפחות 200 משחקים רשמיים. לאורך הקריירה שלו הוא ספג רק 276 שערים ב-355 הופעות, כלומר 0.78 שערים למשחק.

את השלישיה הראשונה משלים מנואל נויר (0.8) כשג'אנלואיג'י בופון לא הרחק מאחור עם מאזן של 0.83. שחקנים נוספים שנמצאים בעשירייה הראשונה הם: אליסון, אדרסון, סרחיו רומרו, מארק אנדרה טר שטגן, אלפונס אראולה וטיבו קורטואה.