קיליאן אמבפה: החלוץ רשמית סובל מנקע בקרסול, בספק לאטאלנטה

כוכב פ.ס.ז' נבדק ולא סובל מקרע ברצועות, יעבור בדיקה נוספת בעוד שלושה ימים. טוכל האשים את השופט. צפו בפציעה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.07.20 - 15:12
תחילת כתבה

האם פאריס סן ז'רמן תחטוף מכה מכיוון לא צפוי? חלוץ הקבוצה, קיליאן אמבפה, נפצע אמש (שישי) במהלך גמר הגביע הצרפתי, בו גברו הפריזאים 0:1 על סנט אטיין וזכו בגביע ה-13 בתולדות המועדון - ונטש את המגרש בדמעות.

בצרפת פורסם (ולאחר מכן המועדון הודיע רשמית גם כן) שאלוף העולם עבר הבוקר בדיקות, שבהן התגלה שהוא סובל מנקע גדול בקרסול ימין, אך ללא קרע ברצועות. הוא יחמיץ את גמר גביע הליגה ביום שישי הקרוב נגד ליון, ובספק לאטאלנטה ברבע גמר ליגת האלופות. האלופה פרסמה כי הוא יעבור בדיקה נוספת להערכות מחודשות על ההחלמה שלו בעוד שלושה ימים.

עוד אתמול הכוכב העריך כי לא מדובר בשבר, ובסיום המשחק, לפני הנפת הגביע, תועדה שיחה של החלוץ עם נשיא צרפת, עמנואל מקרון, ששאל את אמבפה מה הבעיה, והוא השיב: "זה קצת נסדק". "אתה חושב שיש שבר?", שאל אותו הנשיא, והכוכב הרגיע: "אני לא חושב, אני לא חושב".

מאמן פ.ס.ז', תומאס טוכל, מתח ביקורת על השיפוט של אמאורי דלרו: "כולם ראו שהוא ספג פציעה רצינית, אני לא יודע מה לומר. זה המשחק השלישי נגד סנט אטיין, והשלישי שבו היא מקבלת כרטיס אדום תוך חצי שעה. זה לא עניין של עייפות. אני מופתע ששיחקנו ככה,אלה לא חדשות טובות עבורנו. כל מי שראה את העבירה מודאג, אז ברור שאני מודאג. בטוח שהשופט לא הגן על השחקנים. זה התחיל מעבירה על ניימאר. הם שם כדי להשגיח על השחקנים וצריך להגן עליהם. לא רק על שחקני פ.ס.ז'. זה לא היה ככה הערב".

המאמן הגרמני, שגם ספג מקלחת שמפניה מפרסנל קימפמבה, גם היה מרוצה מהתואר: "זה היה המשחק התחרותי הראשון שלנו אחרי הרבה זמן, ולא היינו בתנאים הכי טובים. ניצחנו בתנאים מאוד מורכבים, אבל ניצחנו וזה מה שחשוב".


האירוע התרחש בדקה ה-28 של המשחק, כאשר בלם סנט אטיין לואיק פראן ביצע עבירה חריפה על החלוץ. השופט, אמאורי דלרו, הסתפק תחילה בכרטיס צהוב - אבל לאחר התערבות מערכת ה-VAR החליט בצדק להרחיק את פראן, וסנט אטיין נותרה בעשרה שחקנים.

אמבפה עוד ניסה להישאר על המגרש, אך לאחר מספר דקות ראה שאינו יכול להמשיך, והוחלף בידי פאבלו סראביה הספרדי בדקה ה-34. מאוחר יותר, הוא חזר אל המגרש (גם כדי להשתתף בטקס הנפת הגביע) על קביים. האם אחרי פגרה ארוכה, דווקא אמבפה לא יוביל את הפריזאים בליגת האלופות? ההכרעה תינתן, ככל הנראה, בימים הקרובים.

הטוויטר הרשמי של סנט אטיין, פרסם איחולי החלמה מהירה לכוכב: "לואיק פראן, המועדון והכדורגל הצרפתי מקווים שתחזור בהקדם למגרשים". מרקיניוס, התראיין בסיום והחזיק אצבעות לחבריו: "אני מקווה שהפציעות לא רציניות מדי, אלה שני שחקנים מאוד חשובים לנו. נצטרך להמשיך ולהתמקד בעבודה ובהתכוננות טובה להמשך".