הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הדדליין מפ.ס.ז' ותג המחיר: אמבפה לאן?

המונדיאל כשיקול וההמתנה לריאל. על עתידו של הכוכב הצרפתי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.02.21 - 15:03

קיליאן אמבפה עולה לא פעם לכותרות בזכות מה שהוא עושה במגרש, אך נראה שאולי יותר מכך, הוא מעורר עניין בעקבות מה שהוא לא עושה: מודיע על עתידו. כידוע, הכוכב יסיים את חוזהו בפאריס סן ז'רמן בעוד קצת יותר משנה, בקיץ 2022, וככל שחולף הזמן, כך מתגברים הדיווחים בנוגע לעתידו.

ב"מארקה" פורסם הבוקר שבסגנית אלופת אירופה רוצים כמובן להסדיר את העניין בהקדם האפשרי ודורשים מאמבפה הבהרות בנוגע לעתידו בשבועיים הקרובים, כלומר לפני הגומלין בשמינית גמר ליגת האלופות במול ברצלונה ב-10 במארס. "הגענו למצב שבו אנחנו חייבים לקבל החלטות", אמר השבוע המנהל המקצועי לאונרדו. "אנחנו מדברים כבר תקופה ארוכה והעמדה שלנו ברורה. אנחנו יודעים מה אנחנו רוצים ותתקבל החלטה בקרוב".

פ.ס.ז', כידוע, נמצאת בבעלות קטארית. ולצד הדיבורים על הארכת חוזהו של ניימאר, שנראה שתופסת כיוון חיובי במיוחד, המטרה ברורה: מיתוגם של שני הכוכבים, ברזילאי והצרפתי, כנושאי הדגל והפנים של המונדיאל שיתקיים בנסיכות המוסלמית ב-2022.

עם זאת, אם אמבפה יחליט בכל זאת שלא להאריך את חוזהו בבירת צרפת, לפי "מארקה", שבפ.ס.ז' יעדיפו שלא לאבד אותו ללא תמורה בקיץ הבא, וידרשו אליו לפחות 180 מיליון בקיץ הקרוב, מה שבהחלט עשוי להשפיע גם על היעד הבא של אמבפה, שלפי דיווחים רבים יהיה ריאל מדריד.

העיתונאי הספרדי הבכיר, ז'וזפ פדררול דיווח כי אלוף העולם מצפה למחווה פומבית מהבלאנקוס ופלורנטינו פרס כדי להודיע שהוא לא מחדש את חוזהו בפ.ס.ז'. עם זאת, בעקבות היחסים הטובים בין המועדונים, בירת ספרד יעדיפו שלא להתערב בנושא בזמן שמתבצע מו"מ על חוזה חדש, ומחכים מצידם להכרזה של אמבפה, כך שנותר רק לחכות ולראות מי יפעל ראשון.

עוד פרסם פדררול כי אם פ.ס.ז' תדרוש סכום גבוה מדי עבורה תמורת הכוכב, כלומר כ-200 מיליון יורו, היא תפנה את מאמציה לצירופו של ארלינג הולאנד, שנמצא במצב הרבה יותר נגיש, במיוחד אם בורוסיה דורטמונד לא תצליח להבטיח את הכרטיס לליגת האלופות בעונה הבאה.

אמבפה הוא בכל אופן היעד העיקרי של ריאל מדריד, שרוצה אותו כמרכז הפרויקט החדש שלה שיכלול גם את פתיחת הסנטיאגו הברנבאו המחודש. לפי "אס", אם ינחת בספרד בסופו של דבר, הדרישה של אלוף העולם ברורה - לשחק בכנף שמאל, דרישה שצפויות להיות לה לא מעט השלכות.

מי שמאייש כיום את העמדה (כשהוא לא פצוע כמובן) הוא אדן הזאר, שעדיין לא קרוב להגשים את הציפיות שתלו בו בבירת ספרד. אך  בעוד הדבר לא עלול להוות בעיה גדולה מדי עבור הבלגי, שיודע לשחק בעמדות נוספות, מי שצפויים להיפגע מכך במיוחד הם ויניסיוס ג'וניור ומרקו אסנסיו, שלא מציגים יכולת משביעת רצון, ועלולים בהחלט לעזוב את המועדון.