"מאבדת סבלנות": הפלונטר של פ.ס.ז' ואמבפה

ההמתנה, המגעים ותג המחיר הצפוי: עתיד החלוץ עדיין בערפל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.04.21 - 00:05
תחילת כתבה

נדמה שעולם כדורגל שלם נמצא בידיים של בחור צעיר אחד: בגיל 22, קיליאן אמבפה יצטרך לקבל את ההחלטה - האם הוא נשאר בפאריס סן ז'רמן, או בוחר לעבור לתחנה חדשה ושלישית בקריירה. העובדות היבשות הן כדלהלן: פ.ס.ז' הגישה, כבר לפני חודש, הצעה לחוזה חדש עבור החלוץ הצרפתי - הצעה שלא נענתה עד לשלב זה ממש. היום (חמישי), ניסה ה"לה פריזיאן" לנתח את הפלונטר הצרפתי - בין הכוכב לבין קבוצתו.

אמבפה עדיין לא החליט - או כפי שכינה זאת בראיון: "אם הייתי מקבל החלטה, כבר הייתי מודיע על זה". הוא עדיין לא הודיע על כוונותיו, לכל היותר זרק רמזים, ושמר את כל הקלפים קרוב לחזה. בפאריס, מנגד, כבר "מאבדים את הסבלנות" - וייתכן ומתקרבים לרגע שבו הם עצמם יצטרכו לקבל החלטה.

חוזהו של הצרפתי מסתיים בקיץ 2022, אז יהפוך לשחקן חופשי ויוכל לעבור בחינם לכל קבוצה, אבל פ.ס.ז' לא יכולה להרשות לעצמה המתנה כה ארוכה - בוודאי כשמסתכלים על האפשרות של מציאת מחליף, דוגמת ארלינג הולאנד או סרחיו אגוארו (שכזכור, עוזב הקיץ את מנצ'סטר סיטי).

אי לכך, בהחלט קיימת האפשרות שפ.ס.ז' תחליט למכור את אמבפה לכל דורש - וכעת נותרה השאלה על תג המחיר: כזכור, 180 מיליון יורו יצאו מהכיס של הקטארים בקיץ 2017, השקעה שהיא ללא ספק תצטרך לכסות באיזושהי צורה. בוודאי כשלוקחים בחשבון את ההפסדים שספג המועדון בשל נזקי הקורונה (ה"פאריזיאן" מעריך אותם בין 200 ל-300 מיליון יורו). המשמעות: תג המחיר שיוצב על אמבפה, במידה שאכן יוחלט למכור אותו, יעמוד על בין 120 ו-150 מיליונים, סכום שבוודאי יחל סאגה ארוכה של משא ומתן.