הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לא רק כסף: כך ניימאר שוכנע להישאר בפאריס

בניית קבוצה לזכייה בליגת האלופות, השארת אמבפה, וסביבה מותאמת אישית. כל הפרטים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.05.21 - 21:12

למרות שקושר לא למעט לחזרה לברצלונה, ניימאר האריך בשבת האחרונה את חוזהו בפאריס סן ז'רמן עד קיץ 2025, וצפוי להשלים במדיה שמונה עונות. ב"ספורט" הקטלאני עסקו בדרכים שבהן נאסר אל חלאיפי והמועדון שכנעו את הכוכב להמשיך ללבוש את מדי פ.ס.ז', ולא מדובר רק בסיבות כלכליות.

שכר מהגבוהים בענף - בניגוד ללא מעט מקומות בעולם שסבלו ממשבר הקורונה, משכורתו של ניימאר, שמוערכת ב-30 מיליון יורו נטו, לא קוצצה וממקמת אותו בין שלושת המשתכרים הבכירים בעולם. עם גב כלכלי ממדינה כמו קטאר, הובטח לכוכב שכר שמזכיר את העידן של לפני המגפה העולמית, זאת לצד מענק החתימה השמן וחוזי החסות עם קטאר.

מדובר סכומים שאף קבוצה לא יכולה להתחרות בהם, וחזרה לברצלונה משמעותה פשרה שניימאר לא היה מוכן לעשות. ועל אף שהוא לא מת על הליגה הצרפתית בלשון המעטה, הוא יגיע גם למונדיאל בנסיכות הקטארית כשחקן פ.ס.ז'.

קבוצה שתזכה בליגת האלופות - בארבע שנים בבירת צרפת, ניימאר אומנם עדיין לא הצליח לזכות בליגת האלופות, אך באותן שנים היא בכל זאת הפכה למועמדת בכירה לעשות זאת, ובעונה שעברה היא נכנעה רק בגמר לבאיירן מינכן האימתנית והעונה בחצי הגמר למנצ'סטר סיטי, שבעיני רבים היא גם האלופה שבדרך.

הבעלים הקטארים נחושים להמשיך במסע לזכייה בגביע עם האוזניים הגדולות והבטיחה לניימאר שתבנה קבוצה אפילו יותר חזקה שתכלול שחקנים מהרמות הגבוהות ביותר, כששמותיהם של ליאו מסי וסרחיו ראמוס עדיין על הפרק, ואולי אפילו כריסטיאנו רונאלדו, מאחר שיובנטוס עלולה להישאר בלי הכרטיס ללגת האלופות בעונה הבאה.

המשך שיתוף הפעולה עם אמבפה - לניימאר יש עם אלוף העולם מערכת יחסים ספורטיבית מוצלחת, שיש שמגדירים לדומה לזו שהייתה לו עם נסי בברצלונה. אל חלאיפי משוכנע שחידוש החוזה של הברזילאי יגרום לצרפתי לשקול הישארות בפאריס, כך שגם ניימאר יפעל כדי להשאיר את אמבפה בפ.ס.ז'.

הבוס של חדר ההלבשה - בפ.ס.ז' הפיקו לקחים מקיץ 2017 שבו הגיע ניימאר, אז פורסם שמספר שחקנים הפנו לו את הגב, ביניהם אדינסון קבאני. בברזיל מציינים שחידוש חוזיהם של קיילור נבאס ואנחל די מריה הם גם מחווה כלפי הברזילאי, כמו גם הפיכתו של לקפטן של מארקיניוס, שחולק עם החלוץ חדר הלבשה בנבחרת. בנוסף, לא מן הנמנע שניימאר האב יציע שחקנים לקבוצה, כמו שעשה בברצלונה.