הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דרקאסלר: "מרגש להגיע לישראל ולשחק מול קהל"

קשר פ.ס.ז' בשיחה לקראת הסופר קאפ נגד ליל: המוטיבציה לתארים, הסגל המוכשר, ראמוס, ניימאר וגם: עתידו של אמבפה

רם חיים
רם חיים  01.08.21 - 17:16
תחילת כתבה

אחרי שהפסידה את האליפות בצורה דרמטית ומפתיעה, פ.ס.ז' תפתח ביום ראשון את העונה במשחק הסופר קאפ הצרפתי מול האלופה ליל. רגע לפני המשחק, הקשר הגרמני של סגנית האלופה, יוליאן דראקסלר, דיבר עם ערוץ הספורט.

"החלטתי להישאר בפ.ס.ז׳ כי אני רואה כאן פרויקט מבטיח, יש לנו קבוצה מצוינת, כולנו מקווים לזכות בכל התארים האפשריים.", סיפר דראקסלר. "אני רוצה להיות חלק מהחבורה הזאת, מהקבוצה הזאת. זה ממלא אותי גאווה ולכן חתמתי על חוזה חדש. המטרות שלנו נשארו זהות, אנחנו רוצים להילחם על כל התארים האפשריים. אני רואה שאנחנו מתקדמים בכיוון טוב.

איך ההרגשה לשחק בישראל את הסופר קאפ?
"
זה מרגש עבורנו לשחק בישראל. הייתי שם רק פעם אחת, כשהייתי צעיר, בן 14 או 15. עבור כולנו זה נחמד להגיע לישראל ולשחק בסופר קאפ בתל אביב. אני מקווה שנראה קצת מהמדינה. אני לא יודע מה המצב עם הקורונה, אבל שמעתי הרבה דברים טובים על תל אביב ואני מקווה שהם נכונים. עבר הרבה זמן, שנה וחצי שלא שיחקתי מול יציעים מלאים. זו תחושה טובה עבור כולנו שאנחנו יודעים שקהל גדול יעודד אותנו באיצטדיון. נשחק בישראל וזה טוב לדעת שיש לנו אוהדים בכל רחבי העולם".

"המשחק הזה נותן לנו המון מוטיבציה. התאכזבנו מאוד לאבד את האליפות בעונה שעברה וזו הזדמנות טובה עבורנו להראות שאנחנו עדיין הקבוצה הטובה בצרפת. למרבה האכזבה, לא נגיע בסגל מלא כי יש שחקנים ששיחקו ביורו, אבל אני חושב שיהיה משחק מצוין, כי לליל יש קבוצה חזקה, יש לה מאמן חדש. יהיה משחק מרגש, שבו נוכיח שאנחנו מוכנים לאתגר של מאבק האליפות וכמובן שאנחנו רוצים לזכות בסופר קאפ".

"תמיד טוב שיש לך סגל עם שחקנים טובים כמו שיש לנו. הקיץ הגיעו אלינו המון שחקנים, אני לא צריך להרחיב לגבי השמות, אפשר היה לקרוא בעיתונים מי הגיעו, כולם שחקנים איכותיים. אני מקווה שכולם יצטרפו אלינו בקרוב, יכנסו לכושר מלא ותהיה לנו קבוצה חזקה. מה שנעשה משם כבר תלוי בנו. נצטרך לבנות קבוצה שעובדת יחד, שהשחקנים ילחמו אחד למען השני, זו המטרה העיקרית. אם נצליח, יהיה קשה מאוד לנצח אותנו".

האם השחקנים החדשים הם מה שהיה חסר לקבוצה בליגת האלופות?
"קשה לי להגיד את זה, כי זה לא תפקידי לבנות את הסגל או לרכוש שחקנים או להחליט לגבי איזה שחקן מגיע או עוזב. מה שאני יכול להגיד זה שכל השחקנים שנרכשו הם איכותיים מאוד, וזה מה שאתה צריך כדי להילחם על האליפות, בליגת האלופות ועל כל התארים שאנחנו רוצים להשיג. אני מאוד שמח על הצטרפותם של השחקנים החדשים ועכשיו הכול תלוי בנו השחקנים".

"זה עונג לשחק עם ניימאר וקיליאן אמבפה, כי האיכויות שלהם על המגרש הן מדהימות. זה עונג לעבוד איתם על בסיס יומי, אני נהנה מזה. מעבר למשחקים, הם אנשים מאוד נחמדים ואני נהנה לחלוק איתם את חדר ההלבשה. חשוב מאוד שיהיו בסגל שמות גדולים, אבל צריך גם לבנות קבוצה שעובדת, שכולם יעבדו אחד למען השני, זה מה שעלינו לעשות העונה. אם יש לך שחקנים כמו ניימאר וקיליאן, זה עושה את הקבוצה יותר חזקה ואני שמח שהם לצידנו".

עתידו של אמבפה: "אני מקווה שהוא יישאר. הוא לא אמר לנו מה הוא מתכנן או מתכוון לעשות, אבל מה שאני רואה בחדר ההלבשה ובמגרש גורם לי להאמין שיישאר ואני מקווה שהוא יחתום על חוזה חדש, אבל זה עניין שלו מול המועדון. אנחנו השחקנים שחולקים איתו את חדר ההלבשה כמובן שרוצים שיישאר לזמן ארוך".

הצירוף של סרחיו ראמוס: "שיחקתי נגד נבחרת ספרד ונגד ריאל מדריד כמה פעמים, כך שזו לא הפעם הראשונה עבורי שאני פוגש אותו. יצא לי אפילו להחליף איתו חולצה במשחק האחרון בין גרמניה לספרד. עבורי הוא אגדה, הוא זכה בכל תואר בכדורגל העולמי ואני חושב שהניסיון והדמות שלו יהיו חשובים לקבוצה. למרבה הצער, הוא פצוע כרגע, אבל מישהו עם ניסיון כמו שלו זה מאוד חשוב לקבוצה. בשיחה הראשונה שלנו כשהגיע לכאן בירכתי אותו על הגעתו לפריז. זו העונה החמישית שלי כאן ואמרתי לו שייפנה אליי אם הוא צריך משהו, אבל אני בטוח שהמועדון יטפל בו היטב, כך שהוא לא יזדקק לי".

"יש לנו קבוצה חזקה מאוד, גם האוהדים שלנו ברחבי העולם יודעים כמה היא חזקה, אבל עלינו להוכיח את זה. כשהעונה מתחילה קשה לנחש איך היא תתפתח, אבל כמובן שאם המועדון מביא שחקנים כל כך איכותיים, הציפיות שלו גדולות, ולכן אני חושב שכמו העונות הקודמות, גם זאת תהיה מאוד חשובה. שיחקנו בגמר האלופות ובעונה שעברה בחצי הגמר, המועדון עושה הכול כדי שנתקדם עוד צעד, ואנחנו עובדים עבור זה בכל יום".

"זה יהיה המשחק הרשמי הראשון שלנו העונה, כך שזה מרגש עבורנו לגלות באיזה מצב אנחנו מגיעים. זה גמר, זה משחק מאוד חשוב, כך שהקהל יכול לצפות שניתן הכול. נראה איזה שחקנים יצטרפו למסע, אבל אני בטוח שתהיה קבוצה טובה על המגרש".

עם כמה תארים פ.ס.ז׳ תסיים את העונה?
"זו שאלה טובה. הייתי רוצה לענות עליה, אבל אי אפשר לדעת. אני לא מישהו שיגיד לך שאנחנו הולכים לזכות בכל תארים, אבל עם הקבוצה שיש לנו, אנחנו צריכים להיות מועמדים לכל תואר, זו המטרה שלנו גם העונה. אולי נוכל לעשות עוד ראיון בסוף העונה ונדבר על העניין הזה".